Dynamo překvapení nepřipustilo, v poháru jde dál

ČESKÝ KRUMLOV - 28.08.2015 08:39

Fotbalisté českobudějovického Dynama podle očekávání nepřipustili ve včerejším utkání druhého kola Poháru FAČR (MOL Cupu) překvapení a v jihočeském derby vyhráli v Českém Krumlově nad místním divizním celkem 4:0.

Slavoj Český Krumlov - Dynamo České Budějovice 0:4 (0:3)

Branky: 28. a 70. Jurdík, 30. Funda, 44. Buchvaldek. ŽK: Lima. Rozhodčí: Ardeleanu - Kožár, Kotalík. Diváků. 740.

Český Krumlov: Š. Beránek - Kabele, Klivanda, Dudák, M. Svoboda - Jakeš (70. Rozkošný), Novák, Wagner, Persán (82. Rytíř) - V. Beránek, P. Svoboda.

České Budějovice: Hajdušek - Dvořák, Hric, Lima, Vaněk - Hála, Buchvaldek - Wermke (70. Benát), Jurdík, Funda (46. Pešek) - Linhart.

Jiří Svoboda (Český Krumlov): Od začátku jsme nehráli špatně, půl hodiny to byl vyrovnaný zápas. Soupeř si zprvu moc šancí nevypracoval, pak to ale zlomily dva inkasované góly a třetí branka do šatny utkání rozhodla. Druhý poločas byl bojovný, jenže našim hráčům docházely síly. Je znát kvalita a trénovanost ligistů, každopádně kluci se o to poprali a zabojovali. Někteří v životě nehráli před tolika diváky. Byl to pro ně i pro celý Krumlov zážitek, takový tým tady přece jen nehraje každý rok. Jenom škoda, že jsme nedali aspoň jeden gól, Svoboda k němu měl blízko. Pak by se utkání možná vyvinulo trochu jinak. Hosté vyhráli zaslouženě a přeji jim, aby postoupili do dalšího kola.

František Cipro (České Budějovice): Prvních pětadvacet minut jsme hráli špatně a trvalo nám, než jsme si zvykli na ten trochu pomalejší terén a na soupeře, který nastoupil zcela bez zábran. Krumlov si dokonce vytvořil dvě šance, a to jsem byl už hodně nespokojený. Jak už to bývá, rozhodl první gól. Rychle jsme přidali druhý a pak se na naší hru už chvílemi dalo koukat.