Českobudějovicko Českokrumlovsko Jindřichohradecko Písecko Prachaticko Strakonicko Táborsko

Nemocnice Písek je nejlepší nemocnicí v ČR

PÍSEK - 29.11.2017 15:12 - Aktualizováno: 29.11.2017 15:13


Písecká nemocnice se umístila na prvním místě prestižního klání o titul Nemocnice ČR 2017. Vyhrála hned ve dvou kategoriích - v kategorii "Absolutní vítěz" a v kategorii spokojenost zaměstnanců nemocnic. Výsledky celostátní soutěže Nemocnice ČR 2017, kterou už podvanácté uspořádala nezisková organizace HealthCare Institut, ukázaly, že písecká nemocnice dokáže obstát i mezi velkými fakultními nemocnicemi.

"Ocenění je jen třešinkou na dortu naší snahy o zajištění špičkové péče pro pacienty i vytvoření příjemného pracovního prostředí pro lékaře, sestry i další nelékařský personál. Fungování písecké nemocnice je součástí dlouhodobé koncepce zdravotnictví v našem kraji a my jako management se držíme zásady nezavřít žádnou stanici pro pacienty a přilákat kvalitní a schopné lékaře. Daří se to, protože se jako jedno z mála zdravotnických zařízení nepotýkáme s nedostatkem personálu, jezdí k nám pracovat lidé z celé České republiky a naše služby vyhledávají i ti pacienti, kteří k nám regionálně nespadají," uvedl ředitel Nemocnice Písek, a. s., Jiří Holan.

V pořadí už 12. ročník celostátní soutěže "Nemocnice ČR 2017" byl zahájen letos v zimě. Projekt je postaven na celostátním sledování spokojenosti a bezpečnosti pacientů nemocnic a také na sledování spokojenosti a bezpečnosti zaměstnanců nemocnic. Hodnotí se přitom čtyři oblasti: bezpečnost a spokojenost hospitalizovaných pacientů, bezpečnost a spokojenost ambulantních pacientů, bezpečnost a spokojenost zaměstnanců nemocnic a finanční zdraví nemocnic. Průzkum se letos prováděl ve 150 nemocnicích s akutními lůžky.

Nemocnice Písek, a. s., boduje v celostátní soutěži s názvem Nemocnice ČR pravidelně. V roce 2014 se umístila na 2. místě v kategorii "Absolutní vítěz", vloni byla v téže kategorii pátá.

arm