V Karlových Varech to Motoru nevyšlo, na vítězství čeká už osm zápasů v řadě

KARLOVY VARY - 16.10.2022 21:48

Hokejisté českobudějovického Motoru prohráli dnes v 11. kole Tipsport extraligy v Karlových Varech a a neuspěli tak v osmém utkání za sebou. V úterý se představí na Kladně, ve čvrtek přivítají Plzeň (17.30).

HC Energie Karlovy Vary - Motor České Budějovice 4:3 (1:1, 1:1, 2:1)

V první třetině se hosté bránili třem přesilovkám Energie. Při té druhé ujel v oslabení Gulaš, byl faulován a rozhodčí nařídili trestné střílení. K němu se rozjel Koláček a zakončil ho parádním bekhendovým blafákem. Při třetí přesilovce ale domácí srovnali. Hrachovina vyrazil střelu pouze před sebe, zůstal v pokleku a když Hovorka puk ve snaze odpálit ho netrefil, Koblasa mířil do zcela prázdné branky.

Hned na začátku druhé třetiny šly Karlovy Vary do vedení, když Hrachovina opět vyrazil puk před sebe a nehlídaný Černoch z brankoviště skóroval. Poté hrál přesilovku Motor a Pech vyrovnal. Jihočeši pak přežili oslabení 5 na 3 a když se vrátili do plných a šli do brejku, fauloval Půlpán a následovalo další trestné střílení. To však Koláček neproměnil. A protože Půlpán dostal za protesty dvouminutový trest, hrál pak Motor přesilovku, ale neúspěšně. V závěru třetiny se nechal zbytečně vyloučit hostující Bindulis a to se ukázalo jako důležitý moment.

Při přesilovce na začátku třetí třetiny totiž šly Vary znovu do vedení a brzo nato náskok zvýšily. Motor pak v závěru při power play snížil, ale alespoň na bod nedosáhl.

Branky a nahrávky: 19. Koblasa (Pulpán, Havlín), 22. Černoch (O. Beránek, Koblasa), 42. Hladonik (Gríger, Rachůnek), 46. Jiskra (Redlich, Havlín) – 16. Koláček z trestného střílení, 26. Pech (Gulaš), 59. Hanzl (Gulaš). Rozhodčí: Sýkora, Šindel – Ondráček, Svoboda. Vyloučení: 4:7. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Diváků: 2479.

HC Energie Karlovy Vary: Habal – Bartejs, Plutnar, Bernad, Dlapa, Havlín, Pulpán, Rohan – Rachůnek, Gríger, Hladonik – Koblasa, Černoch, O. Beránek – Redlich, Jiskra, Vondráček – Kohout, J. Baláž, Kružík. Trenéři: Bruk, Skuhravý a Šik.

HC Motor České Budějovice: Hrachovina – Štencel, Vráblík, Bindulis, Hovorka, Šenkeřík, L. Doudera – Dzierkals, Hanzl, Tomeček – Valský, Pech, Gulaš – Koláček, Vopelka, Doležal – Strnad, M. Toman, Karabáček. Trenéři: Modrý, Čermák a Fousek.

Vojtěch Šik (asistent trenéra Karlových Varů): „Jsme rádi, že jsme utkání zvládli. Věděli jsme, že to bude těžké, Motor měl nějakou sérii porážek, takže jsme to chtěli zvládnout už poprvé doma a konečně se to povedlo."

Jaroslav Modrý (Motor České Budějovice): „Není to jednoduché. Prohráli jsme, musíme být více disciplinovaní. Každá malá věc nás sráží a teď, jak nám trošku utíká sebevědomí, tak nás to stojí utkání."