Českobudějovicko Českokrumlovsko Jindřichohradecko Písecko Prachaticko Strakonicko Táborsko

Strakonická radnice zažila ve vedení personální zemětřesení

STRAKONICE - 02.11.2017 15:04


Na včerejším jednání Zastupitelstva města Strakonice došlo k odvolání místostarosty města Milana Jungvirta z funkce. Nahradí ho radní a člen hnutí Volby pro město Josef Štrébl, který pozici převezme s okamžitou platností. Další změnou byla volba druhého neuvolněného místostarosty, kterou bude zastávat člen hnutí Strakonická Veřejnost Rudolf Oberfalcer.

Zastupitelstvo města Strakonice odvolalo z pozice místostarosty Milana Jungvirta pro dlouhotrvající nefunkční komunikaci, podporovanou mezerou v zákoně (starosta dle zákona není nadřízeným místostarosty, kterého úkoluje jen rada či zastupitelstvo).

Zastupitelstvo města na návrh starosty Břetislava Hrdličky zvolilo na pozici prvního místostarosty Josefa Štrébla ze sdružení Volba pro město. Nově bude obsazena pozice i druhého - tentokrát však neuvolněného - místostarosty, kterou bude vykonávat Rudolf Oberfalcer ze sdružení Strakonická Veřejnost.

"Po více než dvouleté pauze, kdy město Strakonice mělo pouze jednoho místostarostu, se ukázalo, že pro město rozsahem, jakým Strakonice jsou, je nezbytné, aby byly obsazeny obě pozice místostarostů," zdůraznil na jednání starosta Hrdlička.

Vedení města v novém složení začalo pracovat od 2. 11. 2017.

arm