Českobudějovicko Českokrumlovsko Jindřichohradecko Písecko Prachaticko Strakonicko Táborsko

Opilec se vzduchovkou řádil na Kaplicku

05.02.2017 19:24Jako smyslů zbavený řádil včera cizinec na Kaplicku. Kolem poledne v podnapilém stavu zlomil hliníkovou závoru v areálu s ubytovnou jedné společnosti. Následně zahájil hned na dvoře palbu ze své vzduchovky, a to na osobní vozidlo značky Audi A4.

Zloděj si z rodinného domu odnesl šperky za více než čtvrt milionu

10.11.2016 19:25Šperky za více než čtvrt milionu korun si odnesl zloděj, který se včera vpodvečer vloupal do rodinného domu v Šindlových Dvorech na Českobudějovicku. V časovém rozmezí od 15:45 do 17:50 hodin vypáčil vstupní dveře a z domu odnesl šperkovnici se šperky v uvedené hodnotě.

Sanitka se při výjezdu k cyklistce střetla s vlakem, nehoda se obešla bez zranění

16.08.2016 21:19Štěstí v neštěstí měla posádka sanitky Záchranné služby Lipno, která v úterý odpoledne vyjela k případu bezvědomé cyklistky u Čertovy stěny na Šumavě. Na železničním přejezdu č. 6721 u Čertovy stěny se totiž srazila s projíždějící vlakovou soupravou. O události informovala mluvčí jihočeské záchranky Petra Kafková s tím, že nehoda se obešla bez zranění.

Agresivní nahý muž skončil s pouty na rukou

07.03.2016 12:28Velmi nepovedené alkoholové sobotní představení, zakončené pouty na rukou, má za sebou 36letý muž z Českého Krumlova. Pod vlivem alkoholu navštívil jednu z prodejen a restaurací v místě bydliště. Krátce po třetí hodině odpolední vstoupil do prodejny a začal bezdůvodně vyhazovat kartony s pivními láhvemi, čímž poškozené firmě způsobil škodu ve výši 1000 korun.

Z osmi superbů zmizela kola, auta našli řidiči na cihlách

20.02.2016 12:42Nemilé překvapení čekalo včera ráno na majitele osmi firemních vozidel tovární značky Škoda Superb na parkovišti naproti hotelu Riviera v Lipně nad Vltavou. Řidiči svá vozidla našli odstavená na cihlách. Někdo totiž v noci z 18. na 19. února ze zaparkovaných vozidel odmontoval a odcizil hliníkové disky se zimními pneumatikami. Celková škoda včetně poškození vozidel byla předběžně vyčíslena na nejméně 400 tisíc korun.

Jihočeští policisté zadrželi u Dolního Dvořiště pětici Afghánců a dvojici převaděčů

17.11.2015 16:18O tom, že policejní opatření poblíž hraničních přechodů stále fungují, se přesvědčila v sobotu v noci, krátce po půlnoci, další skupina imigrantů. Hlídka jihočeských policistů z odboru cizinecké a dopravní policie kontrolovala u Dolního Dvořiště vozidlo značky Nissan Primera, německé registrační značky. Vozidlo přijelo z Rakouska. Řidič z Německa i jeho německá spolujezdkyně (majitelka vozidla) měli doklady v pořádku. Jiná situace nastala u jejich pěti spolucestujících z Afghanistánu. Mladá žena s manželem a třemi dětmi (2002, 2012, 2015) kontrolou neprošli, vstoupili na území republiky bez platných dokladů a nelegálně.

Na jihu Čech řádila zásahovka a URNA: zadržela osm lidí a tisíce tablet cirrus

13.10.2015 13:31Rozsáhlý zásah proti várobcům drog uskutečnili v minulých dnech jihočeští kriminalisté spolu se zásahovou jednotkou a útvarem URNA. Během sedmi domovních prohlídek zadrželi osm lidí a také tisíce tablet léku cirrus. O akci informoval jihočeský policejní mluvčí Jiří Matzner.

Jihočeští kriminalisté objasnili osm let starou vraždu na Lipensku

09.10.2015 16:27Jihočeským kriminalistům specializujícím se na vraždy se podařilo po více než osmi letech vyřešit vraždu Slovenky Gabriely Supekové. Její tělo bylo 16. srpna 2007 nalezeno ve Vodní nádrži Lipno u Černé v Pošumaví.

Nachytaný zloděj postřelil mladíka ukradenou vzduchovkou

23.08.2015 12:13Policisté z Týna nad Vltavou pátrají po pachateli, který ukradenou zbraní postřelil ve čtvrtek v noci 16letého mladíka, když ho překvapil při zlodějně.

Česká firma na jihu Čech nelegálně zaměstnávala teprve třináctiletou rumunskou dívku

30.04.2015 13:24Čtrnáct občanů Rumunska nelegálně pracujících na území České republiky odhalili pracovníci oddělení dohledu nad subjekty Celního úřadu (CÚ) pro Jihočeský kraj. Jednou ze zaměstnaných osob byla teprve třináctiletá dívka, informoval dnes mluvčí jihočeského CÚ Emanuel Breicha.

Z historického domu zmizely měděné žlaby za půl milionu

15.09.2014 15:08Dům v jedné obci nedaleko Kaplice, který je národní kulturní památkou, si jako terč svého útoku vyhlédl v přesně nezjištěné době neznámý pachatel. O tom, že se v domě stal trestný čin, se kapličtí policisté dozvěděli v neděli odpoledne.

Řidič vjel do rybníku. Z auta vyplaval, ale na břehu ho našli mrtvého

11.09.2014 10:54Neobvyklou nehodu řeší od středy policisté na Českokrumlovsku. V rybníce mezi obcemi Kyselov a Malšín skončil pravděpodobně v noci na středu osobní automobil i s řidičem. Ten sice z vozu stačil vyplavat, ale druhý den jej majitel rybníku nalezl na břehu mrtvého. Policisté nyní zjišťují, co způsobilo mužovu smrt.

Minulý týden na jihu Čech po dlouhé době bez úmrtí

04.08.2014 16:17V uplynulém týdnu se na jihočeských silnicích po dlouhé době neumíralo, méně bylo i řidičů pod vlivem alkoholu, hlásí jihočeská policie. Přesto policisté napočítali 72 dopravních nehod, tři osoby byly těžce zraněny a pětačtyřicet osob lehce.

Sobota stála život dalšího motocyklistu. Na jihu Čech je to letos již 48. oběť silnic

27.07.2014 11:34Další lidský život vyhasl v sobotu odpoledne na Českokrumlovsku. Těsně před 17:00 hodinou havaroval na silnici II/160, vedoucí z Větřní na Český Krumlov, v místech zvaných U Malované skály, motocyklista. Policisté zjistili, že čtyřiačtyřicetiletý řidič na motocyklu Gilera GB 800 jel od Českého Krumlova a pravděpodobně nepřizpůsobil rychlost jízdy stavu a povaze vozovky, dostal smyk a vjel do protisměru, kde čelně narazil do protijedoucího automobilu. O nehodě informoval mluvčí jihočeské policie Milan Bajcura.

Jihočeši za tři týdny zbraňové amnestie odevzdali téměř padesát zbraní

23.07.2014 08:30Jihočeští policisté během tří týdnů zbraňové amnestie převzdali od občanů 49 kusů zbraní a 1970 kusů různého střeliva. Informoval o tom mluvčí jihočeské policie Jiří Matzner. Podle něj lidé odevzdávají všechny kategorie zbraní - pistole, revolvery, vojenské útočné pušky či brokovnice.