Dynamo porazilo Pardubice, znovu 2:0

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 09.05.2021 19:15

Fotbalisté českobudějovického Dynama porazili v dnešním 31. kole FORTUNA:LIGY nováčka z Pardubic 2:0, tedy stejným výsledkem, jakým 17. ledna nad stejným soupeřem v pražském Ďolíčku. Zajímavostí je, že i střelci Jihočechů jsou stejní, jen si vyměnili pořadí. Dnes skóroval jako první Alvir, v závěru se pak trefil Čolič. Obě branky padly po přímých kopech.

Dynamo České Budějovice - FK Pardubice 2:0 (1:0)

Úvodních dvacet minut vůbec nenapovídalo, že by Východočeši odjeli nakonec s prázdnou. Byli jednoznačně lepší, usadili se na polovině domácích a dominovali. Ovšem v zakončení byli bezzubí. Jihočeši poté hru vyrovnali a dostali se do hry. A dočkali se i gólové radosti. V 36. minutě zahrával zprava Čolič přímý kop, v šestnáctce našel zcela volného Alvira, který se přesně trefil k pravé tyči.

Vyrovnaná hra pokračovala i ve druhém poločase, a to bez vážnějších šancí na obou stranách. Pardubice se s vidinou vyrovnání tlačily do útoku a Dynamu se otevírala cesta k brejkovým situacím. Po jednom z přečíslení přihrál Mršić do vápna Diopovi, který však vysoko přestřelil. Klid domácím pak přinesl Čolić, který nachytal hostujícího gólmana z přímého kopu a přidal svou osmou branku v sezoně.

Branky: 36. Alvir, 90. Čolić. Rozhodčí: Hrubeš - Mokrusch, Kubr. Diváků: 623 (omezený počet).

Dynamo: Vorel - Čolić, L. Havel, Talovierov, P. Novák - M. Valenta (38. Čavoš), Javorek (79. Diop) - Brandner (46. Ekpai), Havelka (89. Kladrubský), Mršić - Alvir.

Pardubice: Hrnčíř - Surzyn, Šejvl, Toml, T. Čelůstka (87. Sychra) - Jeřábek (79. Pfeifer) - D. Kostka, Tischler, Ewerton (79. S. Šimek), Cadu (87. Sláma) - P. Černý (60. Huf).

David Horejš (Dynamo): Moc si výhry ceníme, protože jsme porazili velice kvalitní mužstvo. Jsme rádi, že jsme potvrdili tři body z Příbrami, to je pro nás hrozně důležité. Do zápasu vstoupily Pardubice aktivněji než my, dělali jsme chyby v přechodu středního pásma. Nakopla nás branka, kterou vstřelil Marko Alvir. Ve druhém poločase jsme věděli, že se nám budou otevírat okénka do pardubické obrany. Pár šancí jsme měli, ale prosadili jsme se až z přímého kopu Benjamina Čoliće. Z výhry máme velkou radost, těší nás, že jsme prolomili domácí prokletí a užili si to také diváci, kteří nás podporovali od prvních minut.

Jaroslav Novotný (Pardubice, asistent trenéra): Jsme zklamaní. V prvním poločase jsme byli lepším týmem, měli jsme hru pod kontrolou. Při předfinální a finální fázi nám chybělo lepší řešení situací. Inkasovali jsme po přímém kopu, kdy jsme nepokryli Marka Alvira. Ve druhém poločase jsme chtěli pokračovat stejnou hrou a vyrovnat stav utkání. Nedokázali jsme však využít své příležitosti a soupeř v samém konci rozhodl z dalšího přímáku.