Českobudějovicko Českokrumlovsko Jindřichohradecko Písecko Prachaticko Strakonicko Táborsko

Lipensko má prázdninovou novinku - zdarma cyklobusy

22.06.2017 14:33Turistický spolek Lipenska, jehož hlavní úlohou je pomáhat turistickému ruchu v oblasti Lipenska a vytvářet podmínky pro spolupráci regionu od Stožce po Rožmberk, přichází na léto s novým projektem. Jsou jím dvě linky cyklobusů, které spojují celý region od Rožmberku nad Vltavou až po Novou Pec. Hitem pak je, že každý, kdo přijde do autobusu s turistickou kartou Lipno.card, pojede zadarmo.

Město se stane jediným vlastníkem Teplárny České Budějovice

21.06.2017 08:16Teplárna České Budějovice se stane stoprocentním majetkem Statutárního města České Budějovice. Rozhodla o tom včerejší valná hromada energetické společnosti. V ní město už vlastní 99,55 procenta akcií a využilo ustanovení zákona o obchodních korporacích o přechodu zbylých cenných papírů na hlavního akcionáře. Vytěsnění drobní vlastníci obdrží za každou akcii 3292 Kč, jak určil znalecký posudek Ústavu znalectví a oceňování Vysoké školy technické a ekonomické.

Slavnosti dřeva u Stezky korunami stromů

07.06.2017 14:29Druhá červnová sobota (10.6.) bude na Stezce korunami stromů Lipno patřit nejen mistrům dřevosochařům, ale také rodinným soutěžím. Letos poprvé se mohou rodinné týmy zúčastnit soutěže o krále dřevařů. "Slavnosti dřeva jsou již tradičně zaměřeny na rodiny s dětmi," láká k výletu Filip Pekárek, ředitel Stezky korunami stromů Lipno, pod kterou slavnosti proběhnou.

MiG 23 Tygr zůstane i nadále u vstupu do areálu letiště v Plané

26.05.2017 14:50Symbol Jihočeského letiště České Budějovice, který vítá u vstupu do areálu cestující i návštěvníky - MiG 23 Tygr, zůstane i nadále na svém místě. Konkrétně do konce roku 2018.

Včerejší nehoda u Bujanova si vyžádala dvě oběti

26.05.2017 11:39K tragické dopravní nehodě došlo včera před polednem u Bujanova na Českokrumlovsku. Střetla se dvě vozidla, při kterém zahynula na místě jedna osoba, další svým zraněním podlehla dnes ráno v českobudějovické nemocnici.

Sezónu na Lipně odstartují dračí lodě

17.05.2017 14:17Už podesáté odstartuje o tomto víkendu 20. a 21. května hlavní sezónu u Lipna závod dračích lodí. Bavit se budou nejen závodníci, kterých rok od roku přibývá, ale také diváci u vodní nádrže, kteří mohou využít místní nabídky volnočasové zábavy. Připravený je i bohatý kulturní program.

Skiareál Lipno končí zimní sezónu

21.03.2017 09:01Po víkendových deštích a oteplení se Skiareál Lipno rozhodl, že ve středu ukončí letošní úspěšnou zimní sezónu. Poslední lyžování bude za symbolickou cenu dvacet korun. Návštěvníci Lipna si dále mohou užívat především letních sportů a aktivit jako jsou kola, koloběžky nebo Stezka korunami stromů.

Autobusy RegioJetu opět přepravují cestující mezi Č. Krumlovem a Č. Budějovicemi

01.03.2017 08:22Od 1. března mohou cestující opět využívat žlutých autobusů RegioJet v úseku Český Krumlov - České Budějovice a zpět. Končí tak přibližně tříměsíční období, kdy autobusy RegioJetu neměly povolenu přepravu cestujících na tomto úseku.

Pololetní prázdniny na Lipně - odměna pro jedničkáře

02.02.2017 12:42Skiareál Lipno láká na prodloužený prázdninový víkend. Páteční návštěvu si nejvíce užijí všichni pilní školáci a studenti. Ty, kteří přinesli na vysvědčení samé jedničky, čeká na Lipně speciální odměna.

Lyžaři i bruslaři si na Lipně užijí kouzelnou atmosféru

26.01.2017 13:22Kouzelná zima panuje v těchto dnech ve Skiareálu Lipno. Na sjezdovky připadl další prašan a celkem na nich leží už přes 120 centimetrů sněhu. O víkendu se koná na skicrossové trati Český pohár ve snowboardcrossu a na bruslaře čeká patnáct kilometrů dlouhá trasa do Frymburku.

Z Lipna do Frymburku se dá jet na bruslích

24.01.2017 10:45Po několika týdnech usilovné práce se desítkám dobrovolníků na Lipensku podařilo připravit deset kilometrů dlouhou magistrálu pro bruslaře na přehradě. Od pondělka na ní vyráželi první bruslaři.

Děti si na Lipně kromě lyžování zařádí také s velbloudem

19.01.2017 14:51Na celou řadu akcí se mohou o víkendu těšit návštěvníci Skiareálu Lipno. Ten má skvělé zimní podmínky a děti si tam zařádí nejen při lyžování, ale také například s velbloudem Šajtanem a jeho kamarádem, lamákem Otíkem.

Český Krumlov rozšíří dopravní obslužnost ve městě

08.01.2017 17:16V únoru vejdou v platnost změny v městské autobusové dopravě v Českém Krumlově, které iniciovali sami cestující. Dojde k rozšíření dosahu spojů ve městě a ke zlepšení dopravní obslužnosti ve Vyšném. Do jízdního řádu obou linek bude také nově zařazena obslužnost zastávek Chvalšinská a na točně v Novém Spolí.

Další smrtelná nehoda na jihočeských silnicích, řidič nepřežil náraz do stromu

07.01.2017 21:16K další smrtelné dopravní nehodě došlo dnes odpoledne na jihočeských silnicích. Po včerejší tragické nehodě u Písku, kdy vyhasly dva lidské životy, zemřel dnes odpoledne řidič na Českokrumlovsku. S osobním vozem značky Honda narazil do stromu a střet nepřežil.

Skiareál Lipno otevřel všechny sjezdovky i nový snowpark

05.01.2017 13:37Nejlepší podmínky v letošní zimě nabízí před víkendem Skiareál Lipno. Provozovatelé otevřeli v úterý i trať Střecha, v provozu jsou všechny sjezdové tratě a lyžaři tak vyrážejí na jedenáct kilometrů sjezdovek. Jsou mezi nimi i novinky jako snowpark a také oba slalomy pro veřejnost. Jeden neměřený na nové sjezdovce K Yettimu a druhý s časomírou. Na tratích leží už téměř metr sněhu a v posledních dnech připadl nový prašan.