Českobudějovicko Českokrumlovsko Jindřichohradecko Písecko Prachaticko Strakonicko Táborsko

Českokrumlovský festival vína nabídne řadu různých zážitků

06.10.2016 20:28Vynikající vína s gastronomickými a kulturními zážitky již pátým rokem spojuje Festival vína Český Krumlov, který od 21. října do 26. listopadu opět nabídne obyvatelům a návštěvníkům města přehlídku tuzemských i zahraničních vín, podzimní oslavu Svatomartinských vín, gastronomické lahůdky, ale také přátelská setkání se znalci vína. Program festivalu svou účastí ozdobí přední český odborník v oboru vinařství Miloš Michlovský, slovenský enolog a vinař Fedor Malík, uznávaní sommeliéři Tomáš Brůha, Ivo Dvořák, Klára Kollárová, Jiří Mecner, Michal Šetka či vyhlášený francouzský enolog prof. Christoph Garnier.

Nový spolek obcí a podnikatelů bude propagovat krásy Lipenska

20.07.2016 10:40Na Lipensku začala fungovat nová společnost, která bude propagovat celý region jako atraktivní turistickou destinaci. Má název Turistický spolek Lipenska. O založení rozhodl Svazek lipenských obcí na svých zasedáních už koncem minulého roku. Základním předpokladem jeho dobrého fungování je spolupráce obcí, podnikatelů i místních neziskových organizací. Spolek zatím sdružuje 21 zakládajících členů a další subjekty ze zájmové oblasti od Stožce až po Rožmberk se hlásí o členství. Spolek má své sídlo v Loučovicích a oficiálně začal působit na počátku května.

Český Krumlov už vyhlíží 4. ročník festivalu vína, potrvá téměř měsíc

14.10.2015 20:04Na téměř měsíční festival vína se mohou během listopadu těšit obyvatelé a návštěvníci Českého Krumlova. V rámci 4. ročníku na ně čekají opravdové degustační lahůdky - noblesní vína z vinice italského markýze, víno z vinotéky francouzského prezidenta nebo zdraví prospěšné, moravské červené víno Bona Dea. Unikátní chutí oplývají také autentická vína starých vinic nebo vína pocházející z netradičních vinařských oblastí.

V Českém Krumlově vzniká unikátní Centrum studijních pobytů

20.08.2015 10:04V areálu státního hradu a zámku Český Krumlov začalo včera budování Centra studijních pobytů. Symbolickým předáním klíčů stavební a zabezpečovací firmě oficiálně zahájil Národní památkový ústav dlouho zamýšlený projekt, na jehož realizaci čerpá podporu z Finančních mechanismů Evropského hospodářského prostoru 2009-2014. Přednáškové sály a ubytovací kapacity se otevřou účastníkům intenzivních studijně rekreačních pobytů z tuzemských i zahraničních univerzit v dubnu 2016.

Stezka korunami stromů přivítala miliontého návštěvníka během tří let

23.05.2015 21:10Stezka korunami stromů Lipno přivítala v sobotu 23. května 2015 svého miliontého návštěvníka během tří let. Stala se jím Dana Stránská, manželka starosty malé východočeské obce Přívrat, která s rodinou na Lipně trávila víkend. Společnost to uvedla na svém webu.

Happy jižní Čechy aneb klip z Jindřichova Hradce, Budějovic a Strakonic

06.10.2014 08:33Také do jižních Čech dorazil fenomén hitu Pharella Williamse Happy, jež si tisíce lidí na světě osvojili a natočili pro něj vlastní amatérské klipy. Na internetovém serveru YouTube jsou momentálně k vidění tři jihočeské vlaštovky: z Českých Budějovic, Jindřichova Hradce a Strakonic. Podívejte se na jejich videa:

Hornoplánský September Fest dá prostor minipivovarům, setkají se u pláže

04.09.2014 08:28Hornoplánské parkoviště u pláže se o víkendu 12. a 13. září stane rájem pivařů. Uskuteční se zde první ročník setkání malých pivovarů - September Fest. Prezentovat se budou pivovary z českokrumlovského regiou i přespolní. Chybět nebude ani bohatý doprovodný program, který nabídne živou muziku a různé pivní soutěže.

Atletická mistryně světa Zuzana Hejnová relaxovala ve Skiareálu Lipno

02.03.2014 11:28Úřadující mistryně světa v běhu 400 metrů přes překážky, olympijská medailistka i vítězka ankety Sportovec roku 2013 Zuzana Hejnová relaxovala od pátku do neděle na Lipně. Ve zdejším skiareálu povzbuzovala přítele, který se tu účastnil populárního lyžařského závodu nazvaného Lipenský mistr.

Horní Planou v sobotu projde v sobotu tradiční masopustní rej

27.02.2014 08:06V Horní Plané bude v sobotu 1. března veselo. Už po devatenácté se zde uskuteční Hornoplánský masopust. Oblíbená akce, za kterou stojí parta nadšenců, vypukne v 08:00 hodin ráno u radnice, kde starosta města Jiří Hůlka udělí rychtáři právo na masopustní průvod.

V sobotu začíná letošní Lipno Sport Fest, jediný svého druhu u nás

14.08.2013 18:22Kurzy in-line bruslení, windsurfingu, možnost zaběhat si nebo zacvičit přímo u břehu lipenské přehrady, dále potom koncerty, divadelní představení a unikátní laserovou show - to vše nabídne již 2. ročník Lipno Sport Festu, který začíná v sobotu 17. srpna.

Za rok navštívilo Stezku korunami stromů 300 tisíc lidí

19.07.2013 13:16Už rok je v provozu unikátní Stezka korunami stromů Lipno. K prvnímu jubileu zahraje tuto sobotu nadějný kytarista Jakub Vančura. Oblíbenou se stala stezka nejenom díky zdejší naučné procházce v korunách stromů a bezbariérovosti, ale také 40metrovou vyhlídkovou věží, nejdelším suchým tobogánem v České republice a četnými akcemi pro návštěvníky. Za jejím úspěchem stojí i jedinečná kombinace okolní přírody a použité architektury. Vstup bude v sobotu od 20 hodin zdarma.

Jižní Čechy posílají do finále Dívky Šumavy pětici krásek

21.04.2013 16:44První polovina finalistek 8. ročníku soutěže Dívka Šumavy je známa. Vybrala ji porota včele s Miss ČR 2003 Lucií Křížkovou v sobotu v Českých Budějovicích. Zajímavé je, že jen jediná dívka z pětice je z okresu tradičně spojovaného se Šumavou, další čtyři jsou z Českobudějovicka.

Zima to ve Skiareálu ještě nevzdala, jsou tu skvělé podmínky

14.03.2013 11:14Zima to ještě ve Skiareálu Lipno nevzdala. V současné době tu panují jedny z nejlepších podmínek letošní zimní sezóny. Na sjezdovkách leží 90 cm sněhu, lyžuje se bez front na čerstvém prašanu, který připadl ze středy na čtvrtek, sjezdovky jsou vzhledem k mrazům skvěle upravené a navíc už týden platí mimosezónní ceny.

Skiareál Lipno: Vánoční lyžování ve vynikajících podmínkách

20.12.2012 08:47Milovníci lyžování se mohou těšit na to, že o Vánocích budou moci vyrazit v Lipně nad Vltavou na místní sjezdovky. Ve Skiareálu Lipno totiž leží přes 50 centimetrů sněhu, lyžuje se na více než sedmi kilometrech na Školní, Promenádní, Dámské, Pánské, Jezerní sjezdovce a v lyžařském výukovém hřišti Foxparku kapitána Lipánka. V provozu jsou všechny lanovky, které toto jediné pětihvězdičkové středisko na jihu Čech nabízí. Otevřeno je denně od 8.30 do 16 hodin a večer od 18 do 21 hodin.

Vítkův Hrádek oslaví 7. výročí otevření po opravě

27.06.2012 07:38V sobotu 7. července oslaví nejvýše položený hrad v ČR - Vítkův Hrádek - 7. výročí svého znovuotevření. Na tento den je připraven celodenní program, který začne v 11 hodin. Od té chvíle až do 20 hodin bude hrát v country hudba a vystoupí lidový soubor Libín. Pro děti i dospělé mají připraveno vystoupení šermíři v době od 11 do 18 hodin, ve 13 hodin je na pořadu vyprávění spisovatele Hynka Klimka pro děti, o hodinu později bude mše v kostele na sv. Tomáši. V 15 hodin se uskuteční jízda krále s družinou na hrad.