Českobudějovicko Českokrumlovsko Jindřichohradecko Písecko Prachaticko Strakonicko Táborsko

► Galerie [Foto: Archív]

Skiareál Lipno odstartuje v pátek sezónu

LIPNO NAD VLTAVOU - 06.12.2017 08:09


Naplno spuštěná sněžná děla i připadávající sníh předznamenávají začátek sezóny ve Skiareálu Lipno. Bude to v pátek 8. 12. už od 8.30 hodin a malí i velcí lyžaři se mohou těšit na téměř čtyři kilometry sjezdových tratí.

"Máme tady už pravou zimní atmosféru. Sněžná děla běží naplno a připadává i přírodní sníh. Do pátku připravíme sjezdové tratě Jezerní, Spojovací, Dámskou i Lišáka Foxe. Počítám, že bychom mohli zvládnout i Promenádní, ale to až podle aktuální situace," hlásil v úterý z Lipna příznivé novinky šéf areálu Petr Dušek.

V provozu budou v pátek také všechny tři lanové dráhy Lipno Express, Promenádní, Střecha a také všechny koberce ve Foxparku. "V pátek počítáme zatím s denním lyžováním od 8. 30 do 16. hodin. Večerní lyžování bychom rádi připravili na 16. prosince, kdy by měly byt sjízdné i další tratě," konstatoval Dušek.

Příznivé jsou předpovědi na nadcházející dny. "Pokud půjde vše dobře, měli bychom v příštím týdnu otevírat i další sjezdovky. Ve druhém sledu zasněžíme Skicross, měřený slalom, Snowpark, Vyhlídku, nebo Školní sjezdovku. Na závěr si necháme Pánskou a Střechu a budeme mít připravený kompletní areál, tedy téměř dvanáct kilometrů tratí," konstatoval Dušek.

Mluvčí společnosti Lipensko Vojen Smíšek upozornil, že úvod sezóny bude s plnou parádou. "Vzhledem k počasí i předpovědím by mohlo být první lyžování na prašanu. Návštěvníci mohou využít lyžařskou a snowboardovou školu Skischool Lipno, místní půjčovny Intersport Rent i prodejny Intersport a až do večerní deváté hodiny může každý relaxovat v místním Aquaworldu. Nebude chybět občerstvení na svahu i pod ním v restauracích U Yettiho a Chata Lanovka a vydat se můžete také za skvělými výhledy na Stezku korunami stromů," zmínil Smíšek. Doplnil, že lyžaři se budou postupně seznamovat i s celou řadou novinek. Skiareál investoval před sezónou 45 miliónů korun. Počítá například s prodlouženou Skicrossovou dráhou, novým měřeným slalomem, nebo s Funparkem, kde se vyřádí především děti, ale i méně zdatní lyžaři. Slavnostní zahájení sezony, s doprovodným programem, je naplánováno na sobotu 16. prosince.

arm