Českobudějovicko Českokrumlovsko Jindřichohradecko Písecko Prachaticko Strakonicko Táborsko

Otáčivé hlediště v Českém Krumlově bude v létě opět vyprodané

01.06.2017 09:08Letos se prodej vstupenek na Otáčivé hlediště v zahradě zámeckého parku v Českém Krumlově posunul na rekordní úroveň. K počátku května zbývalo volných pouhých 17 % kapacity Otáčivého hlediště, a to v žánrech opery, baletu a rodinných odpoledních představení. Činohra byla beznadějně vyprodaná již v březnu tohoto roku. Celkem letos očekává Jihočeské divadlo, jehož je Otáčivé hlediště součástí, 57 tisíc návštěvníků, tedy opět zcela vyprodáno.

O Svatováclavských slavnostech se v Krumlově otevře podzemní kolektor

22.09.2016 20:22Do míst, kam běžně nepovolaní nesmějí, mohou zájemci zavítat při Svatováclavských slavnostech v Českém Krumlově. V neděli 25. září se návštěvníkům mimořádně zpřístupní podzemní kolektor, který pro město spravuje vodohospodářská společnost ČEVAK a.s.

Svatováclavské slavnosti v Českém Krumlově

22.09.2016 10:17Jarmark, koncerty, výstavy, taneční vystoupení, prohlídky podzemí historického centra města a ještě mnohem více čeká na všechny, kteří se ve dnech od 23. do 28. září 2016 vypraví do Českého Krumlova. Už v pátek 23. září tady vypukne 15. ročník Svatováclavských slavností, který nabídne bohatý program pro obyvatele, turisty, zdejší i přespolní, zkrátka pro všechny, kteří chtějí vzdát hold patronu české země svatému Václavovi. Se slavnostmi se neoddělitelně pojí i Mezinárodní folklórní festival, který do Krumlova přiveze soubory lidové kultury z české a slovenské kotliny.

Začíná 25. ročník Mezinárodního hudebního festivalu v Českém Krumlově

15.07.2016 10:04V Českém Krumlově začne dnes již 25. ročník Mezinárodního hudebního festivalu, který potrvá do 6. srpna. V průběhu tří týdnů se představí celá řada výjimečných umělců v čele s hlavní hvězdou, tenoristou Juanem Diegem Flórezem, který festival zahájí v sobotu 16. července operním galakoncertem. Doprovodí ho Symfonický orchestr Českého rozhlasu, rezidenční těleso festivalu. Dnes se na jižních zámeckých terasách uskuteční festivalový prolog k oslavám 25. jubilea - hudebně-obrazová fantazie s názvem Vivat festival!, kterou budou diváci moci sledovat z protějších břehů a z mostů.

Jean Reno: Pro herce není důležitá sláva, musí být ale šťastný

04.07.2016 22:24S nadhledem, vtipem a zároveň s pokorou. Tak se prezentoval francouzský herec Jean Reno, který dnes přijel na filmový festival do Karlových Varů. Drsňák známý ze snímků jako Šifra mistra Leonarda, Brutální Nikita či z francouzské komedie Drž hubu! v lázeňském městě uvedl film Leon z roku 1994. Ten vznikl pod taktovkou režiséra Luce Bessona a po boku Rena si v něm zahrála také tehdy dvanáctiletá Natalie Portman.

Hořické pašijové hry slaví 200 let, připomene je i výstava v Českém Krumlově

13.05.2016 14:34V letošním roce uplyne 200 let od prvního písemně doloženého představení pašijových her v Hořicích na Šumavě. V rámci tohoto významného jubilea vznikl česko-německý projekt 200 let hořických pašijových her, který si klade za cíl připomenout česko-rakousko-německé společnosti někdejší slávu tohoto šumavského fenoménu. Hlavním výstupem projektu bude kniha a dvojjazyčná výstava v nově zrekonstruovaném areálu českokrumlovského kláštera klarisek, jejíž vernisáž se uskuteční 28. května.

Českokrumlovské kláštery se staly Památkou roku

06.04.2016 11:23Prestižní cena Památka roku, již každý rok uděluje Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska, patří pro rok 2015 Českému Krumlovu za rekonstrukci areálu klášterů minoritů a klarisek. Rozhodla tak odborná porota, která výsledky soutěže slavnostně vyhlásila minulý týden v Žatci.

Strakoničtí Bags sbírají na nové CD. Můžete se stát i jeho kmotrem

30.12.2015 10:26Strakonická skupina Bags se chystá po třech letech vydat nové album a tentokrát ho chce financovat pomocí takzvaného crowfundingu. V kampani, která končí za tři dny, zatím nasbírala asi polovinu potřebných peněz. Pokud se rozhodnete přispět také, můžete získat například CD zdarma, ale také se stát kmotrem nového alba či si zamluvit koncert Bags jen pro sebe.

Ministr kultury Herman jednal v Paříži o otáčivém hledišti

07.11.2015 11:10Ministr kultury Daniel Herman včera jednal v Paříži s Mechtild Roessler, ředitelkou Centra světového dědictví (organizace patřící pod UNESCO) o dalším osudu otáčivého hlediště v českokrumlovské zámecké zahradě.

Mezinárodní hudební festival v Českém Krumlově jde do finále

06.08.2015 14:18Třetí týden Mezinárodního hudebního festivalu Český Krumlov nabídl dva komorní koncerty v Maškarním sále: vystoupil kytarista Lubomír Brabec a spolu s mimem Vladimírem Kulíškem také slovenský soubor Mucha Quartet. V Zámecké jízdárně zahrál houslový virtuos Pavel Šporcl s Jihočeskou komorní filharmonií a v Pivovarské zahradě zazněly melodie z bondovek a z muzikálů v podání broadwayských hvězd v programu s názvem James Bond Music a světové muzikály.

Muzikálový večer na MHF v Českém Krumlově přivedl posluchače do nadšeného "varu"

02.08.2015 09:00Skvělý hudební zážitek si v první srpnový večer letošního roku odnesli návštěvníci 24. ročníku Mezinárodního hudebního festivalu v Českém Krumlově. V sobotu se totiž do města vrátil muzikál, letošní program měl v Pivovarských zahradách název James Bond Music a světové muzikály.

Český Krumlov zažil v rámci MHF večer plný kubánské hudby i gastronomie

29.07.2015 11:30V rámci 24. ročníku Mezinárodního hudebního festivalu Český Krumlov se minulou sobotu odehrál v Pivovarských zahradách Kubánský večer. Šlo o vícežánrový hudební večer s tradiční kubánskou hudbou a gastronomií.

V rámci MHF se v Českém Krumlově nyní představí kytarista Brabec i houslista Šporcl

26.07.2015 10:48Do svého třetího týdne vstoupí 24. ročník Mezinárodního hudebního festivalu v Českém Krumlově. V jeho rámci nabídne dva komorní koncerty v Maškarním sále: recitál kytaristy Lubomíra Brabce (29. 7.) a koncert slovenského Muchova kvarteta, který pantomimou doprovodí mim Vladimír Kulíšek (30. 7.). V pátek 31. 7. vystoupí v Zámecké jízdárně houslista světového renomé Pavel Šporcl za doprovodu Jihočeské komorní filharmonie. Sobotní koncert, který nese název James Bond Music a světové muzikály, nabídne v první srpnový večer v Pivovarské zahradě filmové melodie a muzikálové hity v podání broadwayských sólistů.

V Českém Krumlově začíná 24. ročník Mezinárodního hudebního festivalu

17.07.2015 13:45V Českém Krumlově začne dnes večer již 24. ročník Mezinárodního hudebního festivalu (MHF).Také letos je připravena přehlídka různých žánrů pod širým nebem i v historických prostorách českokrumlovského zámku. Ve třinácti večerech se představí vynikající umělci z tuzemska i ze zahraničí, zazní klasická hudba, ale také muzikál, kubánské rytmy či argentinské tango. Potrvá do 8. srpna.

V Českém Krumlově bude již 24. ročník mezinárodního hudebního festivalu

17.06.2015 07:44Od 17. července do 8. srpna se v Českém Krumlově uskuteční již 24. ročník mezinárodního hudebního festivalu, který i letos nabídne široké spektrum hudby v podání renomovaných umělců.