Českobudějovicko Českokrumlovsko Jindřichohradecko Písecko Prachaticko Strakonicko Táborsko

Obyvatelé Němčic se mohou těšit na nový obchvat

NĚMČICE - 22.06.2017 14:19


Modernizaci páteřní komunikace II. třídy zahájil v těchto dnech Jihočeský kraj. Za dočasná dopravní omezení ve směru České Budějovice - Plzeňský kraj budou řidiči už příští rok odměněni prakticky novou a kapacitně plně vyhovující silnicí v sedm a půl kilometru dlouhém úseku mezi Češňovicemi a Němčicemi. Obyvatelé Němčic se navíc mohou těšit na nový obchvat, který vyvede dopravu z centra obce.

"Nový obchvat výrazně uleví obyvatelům Němčic, kteří se zbaví nebezpečné a nepříjemné dopravní zátěže vedené přímo centrem obce," upozornil krajský radní pro dopravu Jiří Švec a pro ilustraci připomněl výsledky celostátního sčítání dopravy v roce 2016, kdy vyšlo najevo, že Němčicemi projede 5198 vozidel denně, z toho 912 je nákladních.

Modernizace silnice i s obchvatem budou stát dohromady téměř 182 milionů korun. "Obchvat Němčic si vyžádá náklady okolo sto milionů korun, modernizace úseku mezi Češňovicemi a Němčicemi pak téměř 82 milionů," upřesnil Švec s tím, že plných 85 % uhradí Evropská unie, zbytek peněz jde z krajského rozpočtu.

arm