Vítězem 42. Rallye Český Krumlov je dvojice Pech-Uhel

ČESKÝ KRUMLOV - 04.05.2014 09:35

Vítězi letošní 42. Rallye Český Krumlov se stala dvojice Václav Pech-Petr Uhel na Mini John Cooper Works S2000. Souboj o vítězství rozhodla havárie Jana Kopeckého a Pavla Dreslera na posledním rychlostním testu, když posádka tovární Fabie S2000 havarovala asi 4.5 km po startu rychlostní zkoušky. Nikdo nebyl naštěstí zraněn.

Druhá příčka po odstoupení Kopeckého připadla při české premiéře Citroënu DS3 R5 Miroslavu Jakešovi s Jaroslavem Novákem. Třetí příčka absolutně a zároveň prvenství v produkčních vozech náleží Vojtěch Štajfovi, hned za ním absolutně i v kategorii skončil Polák Frycz. Páté místo a bronz v PV vybojoval nečekaně, ale zaslouženě získal navrátilec na české tratě Petr Hozák.
Vítězství ve dvoukolkách a zároveň šesté místo absolutně vybojoval výborným finišem v souboji Citroënů DS3 R3T Martin Koči před Egonem Smékalem, třetí místo v klasifikaci vozů s jednou poháněnou nápravou uhájil v závěru Josef Peták (13. absolutně) o pět vteřin před Adamem Koblihou.

Desítku nejlepších v absolutní klasifikaci 42. Rallye Český Krumlov uzavřeli Jan Votava před Robertem Adolfem a Lumírem Firlou.

Kategorii historických automobilů ovládli Jiří Kalista s Michalem Šofrem (Subaru Legacy RS) před dvojicí Jiří Káňa a Julius Gál (Ford Sierra RS Cosworth). Třetí místo vybojoval Jan Krejča s Pavlem Šárkou (Škoda 130 LR).