Táborsko podlehlo v přípravě Příbrami až ve druhé půli

PÍSEK - 02.07.2015 16:09

Během soustředění v Písku sehrál FC MAS Táborsko včera přípravné utkání proti prvoligové Příbrami. Jihočechům se povedl zejména první poločas, po němž vedli. Pak se projevila zkušenost Příbrami, která vsítila hned čtyři branky. Zápas se přesto Táborsku vydařil. Branky FCT dali Presl z trestného kopu a Džafič po protiútoku, kdy přehodil brankáře a snížil na 3:2 pro Příbram. Do utkání vůbec nezasáhli hráči Javorek a Rabiňák, kteří mají drobné šrámy. Naopak k týmu se připojili Vojtěch Šandera (Střížkov) a Ondřej Běloušek (Most). Po skončení píseckého soustředění se tým vydá v sobotu 4. července na turnaj do Nové Včelnice.

FC MAS Táborsko - 1. FK Příbram 2:4 (1:0)

Branky: 38. Presl, 85. Džafić - 51. Fillo (p), 82. Barák, 83. Fillo, 88. Barák

Táborsko: 1. poločas: Maťašovský - Hovorka, Mráz, Cíferský, Hanzlík - Šiml, Ciku, Froněk, Nešický, Presl - Strnad. 2. poločas: Maťašovský - Šandera (68. Kadlec), Běloušek, Navrátil, Šindelář (68. Kotrba) - Turek - Vinny, Kočí, Traoré, Džafič - Hošek.

Příbram: 1. poločas: Hruška - Rys, Tregler, Hájovský, Divíšek, Hnaníček, Pilík, Rezek, Štípek, Suchan, Blažek (15. Končal). 2. poločas: Kočí - Rys, Hájovský, Tregler, Divíšek, Krameš, Barák, Končal, Mareš, Januška, Fillo.

Hodnocení trenéra FCT Petra Frňky: Hráli jsme dva minizápasy, protože jsme opět postavili dvě sestavy. Oproti utkání s Libercem jsem tentokráte s výkonem spokojen. Způsob, jakým jsme se prezentovali, měl parametry, na které jsem zvyklý. Hráli jsme velmi dobře, v prvním poločase jsme byli silnější na míči a nebezpečnější. Kromě pěkného gólu z trestného kopu jsme měli několik dalších šancí. Myslím si, že jsme Příbram přehrávali. Ve druhém poločase jsme čtyřikrát inkasovali, ale to se v přípravném utkání stane. Nehodnotil bych to příkře. Poslali jsme do druhé sestavy spoustu mladých hráčů. První gól jsme obdrželi po kuriózní, zvláštní penaltě. Pak jsme nakupili chyby v šestnáctce, které soupeř potrestal. Mám ale radost z našeho dobrého výkonu.