ČESKÉ BUDĚJOVICE - 04.11.2018 20:20

V dnešním hitu 14. kola FORTUNA: NÁRODNÍ LIGY porazili fotbalisté českobudějovického Dynama vedoucí Jihlavu 2:0 a vystřídali jí na čele soutěže. Utkání druhého celku s prvním příliš krásy nepobralo, bylo vidět, že jde o hodně.

Dynamo České Budějovice - Vysočina Jihlava 2:0 (1:0)

V prvním poločase se hrálo nejvíce od vápna k vápnu, šance si ani jeden tým nevytvářel. Nebezpečnější přece jen byli domácí, a to zejména díky množství zahrávaných rohových kopů. Po jednom z nich se zrodila jediná šance, když hostující gólman podběhl centrovaný míč, ale Ledecký mířil hlavou nad branku.

V úvodu druhé půle se ale domácí konečně dočkali. Domácí tentokráte rozehráli roh nakrátko, Havelka nacentroval do vápna a Ledecký poslal míč hlavou nekompromisně k pravé tyči a otevřel skóre. Pak následovalo několikaminutové přerušení hry, protože se zranil hlavní rozhodčí, jehož úlohu převzal jeden z asistentů na lajně a za něho se hledala urychleně náhrada mezi diváky (rozhodčího s licencí). Dynamo mohlo svůj náskok zvýšit Novákem, ten se ale hlavou mezi tyče po dalším rohu netrefil. Jihočechy pak podržel brankář Staněk, když po rohu na čáře zlikvidoval nadvakrát hlavičku Tlustého. Kvůli výměně rozhodčího se nastavovalo hned devět minut, čehož Jihočeši využili ke druhé brance. Po pár vteřinách na hřišti se trefil Kovaľ , dvě minuty nato trefil Mršič břevno.

Branky: 49. Ledecký, 90. Kovaľ. Žluté karty: Javorek - Levin, Vaculík, Rozhodčí: Marek - Blažej, Kubr, Diváků: 2143.

Dynamo: Staněk - Kladrubský, L. Havel, P. Novák, Helešic - Čavoš, Javorek - Wermke (90. Kovaľ), Havelka, Mršić (90+5. Grajciar) - Ledecký (90+6. Táborský).

Jihlava: Vízek - Fulnek, Štěpánek, Tlustý, Preisler (80. Turyna) - Machuča (70. Šlein) - Šefčík (56. Vaculík), Levin, Zoubele, F. Novotný - J. Klíma.

David Horejš (Dynamo): Zvládli jsme utkání s těžkým soupeřem z čela tabulky, za což jsme rádi. Od první minuty jsme šli za vítězstvím, prvnímu poločasu chyběl jen první gól. Ten se nám podařilo vstřelit až po přestávce Davidem Ledeckým. Nucená pauza nám sice neprospěla, ale zvládli jsme jednu těžkou situaci, kdy nás podržel brankář Staněk. Jinak jsme ale měli víc šancí a myslím si, že jsme vyhráli zaslouženě. Když jsme v závěru přidali druhý gól, tak jsme pak už zápas kontrolovali. Jihlavě jsme svoji hru vnutili, a tím pádem jsme měli územní převahu. Celé mužstvo hrálo jako tým, což mě těší nejvíc.

Martin Svědík (Jihlava): Dynamo šlo od první minuty za vítězstvím víc než my. Domácí byli rychlejší, agresivnější, neměli jsme jediný odražený míč, prohráli všechny souboje. Výkony některých hráčů byly podprůměrné, zbytečnými chybami jsme soupeře nechali dostat se do tlaku. Hlavně v prvním poločase jsme hráli špatně, ztráceli jsme míče. Po pauze jsme sice zlepšili náš výkon, měli jsme i pár šancí, ale to na body stačit nemohlo. Náš výkon chvílemi nebyl hoden ani druhé ligy. Dynamo vyhrálo zaslouženě, gratuluji mu k vítězství.