Českobudějovicko Českokrumlovsko Jindřichohradecko Písecko Prachaticko Strakonicko Táborsko

Happy jižní Čechy aneb klip z Jindřichova Hradce, Budějovic a Strakonic

06.10.2014 08:33Také do jižních Čech dorazil fenomén hitu Pharella Williamse Happy, jež si tisíce lidí na světě osvojili a natočili pro něj vlastní amatérské klipy. Na internetovém serveru YouTube jsou momentálně k vidění tři jihočeské vlaštovky: z Českých Budějovic, Jindřichova Hradce a Strakonic. Podívejte se na jejich videa:

Jižní Čechy posílají do finále Dívky Šumavy pětici krásek

21.04.2013 16:44První polovina finalistek 8. ročníku soutěže Dívka Šumavy je známa. Vybrala ji porota včele s Miss ČR 2003 Lucií Křížkovou v sobotu v Českých Budějovicích. Zajímavé je, že jen jediná dívka z pětice je z okresu tradičně spojovaného se Šumavou, další čtyři jsou z Českobudějovicka.

Letošní Dívkou Šumavy se stala Kateřina Brabcová z Rokycan

14.10.2012 22:55Dívkou Šumavy 2012 se stala Kateřina Brabcová z Rokycan. O její vítězství rozhodla porota při finálovém večeru soutěže, který se v sobotu uskutečnil v jihočeském Písku. Druhou příčku obsadila Markéta Strnadová z Města Touškova a třetí Veronika Půtová z Plzně.

Německý poslanec objevil díky Čechům novou metodu výuky cizích jazyků

04.11.2011 14:36Jižní Čechy se mohou pochlubit první virtuální jazykovou školou v tuzemsku. Její prezentace metody výuky jazyků 3D e-learning překvapila a nadchla nejen učitele a univerzitní profesory na evropské konferenci učitelů poslední říjnový týden tohoto roku.

Modelingové agentury opět hledají jihočeské krásky

03.05.2011 16:16Jako každý rok i letos se před létem rozjíždějí kampaně modelingových a beauty agentur hledajících tváře pro česká i zahraniční mola. Kastingy se nevyhýbají ani jižním Čechám. Vedle dnes již tradiční soutěže Miss Šumava bojují o dívčí tváře i dvě další zavedené agentury.

Nová královna krásy neskrývala radost z toho, že je zase doma

25.03.2011 17:58Nejkrásnější dívka ČR, 18letá Jitka Nováčková z Českých Budějovic, se dnes konečně dočkala po své korunovaci z uplynulé soboty okamžiku, kdy zase spatřila své rodné město. Při setkání s českobudějovickým primátorem a novináři se svěřila, že se dostala i za učiteli a spolužáky do Gymnázia Jírovcova, z čehož měla velkou radost.

Adeptem na bestseller se stala povídka Poslední cesta Jiřího Drašara

23.03.2011 12:04Soutěž Hledá se autor bestselleru, kterou vyhlásilo nakladatelství Fragment, zná svého vítěze. Porota zvolila nejlepší povídkou Poslední cestu Jiřího Drašara. Do finální pětice se dostal také Den, kdy se Vidímová svlékla od Lucie Verrall, Kód Antonína Mazáče, Návrat Terezy Prasličkové a Prokletí Petra Doležala. Celkem autoři do soutěže přihlásili 423 povídek. Pětice vítězných děl vyjde knižně v prvním květnovém týdnu, oznámilo dnes nakladatelství.

Nejkrásnější dívkou ČR pro rok 2011 je Jitka Nováčková z Českých Budějovic

20.03.2011 11:51Nejkrásnější dívkou České republiky, Českou Miss 2011, se v sobotu v noci stala Jitka Nováčková z Českých Budějovic. Vybrali ji v přímém televizním přenosu TV Prima diváci prostřednictvím SMS zpráv ze 14 finalistek soutěže. Osmnáctiletá blondýnka bude reprezentovat ČR na světové soutěži Miss Universe. Titul Česká Miss 2011 World získala 18letá Denisa Domanská z Koryčan. Zvolila ji odborná porota a bude reprezentovat ČR na soutěži Miss World.

Další ročník soutěže Dívka Šumavy zná své finalistky

18.07.2010 08:00Další ročník soutěže Dívka Šumavy zná svých dvanáct kandidátek. Jihočešky mají letos ve finále převahu, zajímavostí jsou sestry - dvojčata z Vodňan, která se do finále probojovaly obě. Dívky z pošumavských okresů nyní čekají na hlasy veřejnosti a na podzim se utkají ve finále, které se uskuteční v Klatovech. Hlavní cenou je pobyt na slunné Floridě a originální korunka z pravých přírodních kamenů. Prohlédněte si finalistky v naší galerii:

Česká televize bude natáčet dokument na táborském popravišti, na Zvíkově pohádku

14.07.2010 20:04Bývalé táborské popraviště na Pražském sídlišti si vybrala Redakce aktuální publicistiky České televize pro natáčení další části dokumentu z cyklu Neznámí hrdinové - Pohnuté osudy. Informovala o tom dnes táborská radnice s tím, že štáb se na jih Čech chystá 19. července. Na místě dnešního památníku a přilehlého parku zastřelilo mezi 3. červnem a 3. červencem roku 1942 gestapo 156 lidí.

Filmaři dnes budou v Písku točit seriál Cukrárna, Postránecký má hledat ztracenou vnučku

23.03.2010 08:00Filmový štáb budoucího seriálu Cukrárna dnes zavítá do jihočeského Písku. Podle scénáře se totiž dědeček Křemen (Václav Postránecký) a otec František (Jan Hrušínský) na jih Čech nečekaně vydají hledat ztracenou vnučku Ivu, dceru majitelky cukrárny. František navíc výlet pojme jako zálet s milenkou Vanilkovou (Jitka Čvančarová). Točit by se v Písku mělo do čtvrtka, scény z ulic města se pak objeví v desátém díle třináctidílného seriálu, uvedla mluvčí Kateřina Vilímková.

Písek má internetovou televizi

12.02.2008 23:14Certifikát o vytvoření českého rekordu vlastní od minulého týdne Písecká internetová televize www.pisek-tv.cz . Certifikát od pelhřimovské agentury Dobrý den získala televize jako vůbec první městská internetová televize v České republice. Jak si agentura ověřila a potvrdila, obdobný projekt v tomto rozsahu a provedení není v celé České republice znám.

Písecká sladovna objednává interiéry

22.01.2008 16:02Akademická malířka Alice Ulmová z Brna se na posledním zasedání městské rady v Písku stala vítězkou výběrového řízení na dodavatele interiérů pro Centrum ilustrace pro děti ve třetím (tj. z nádvoří ve vstupním) patře zrekonstruované Sladovny. Ta byla opravena v loňském roce jako součást projektu podporovaného Českou republikou a Evropskou unií „Regenerace historického jádra města Písek na břehu řeky Otavy mezi Kamenným mostem a Putimskou branou“.

V Písku bude klub pro zdraví

22.01.2008 14:15Zdravý životní styl, v němž jde aktivní pohyb ruku v ruce s relaxací, chce v Písku propagovat nový fitness a wellness klub. Vzniká v komplexu bytové výstavby v Gregorově ulici na Bakalářích a za vzor si bere velká studia známá z Prahy, Brna, ale i evropských velkoměst. Jmenovat se bude Harmony.