TÁBOR - 23.07.2018 14:27

Do nového ročníku Fortuna:Národní liga vstoupili fotbalisté Táborska na domácí půdě nedělní porážkou od Hradce Králové 0:1.

FC MAS Táborsko - FC Hradec Králové 0:1 (0:1)

Hned ve druhé minutě se hosté střelecky prosadili. Šandera ve středu hřiště ztratil míč a Vlkanova nacentroval zleva před branku, kde poslal míč o tyč do sítě Martan. Domácí po sérii rohových kopů mohli vyrovnat, Vandas s Navrátilem bohužel mířili těsně mimo Ottmarovy tyče. Těsně před koncem prvního poločasu se Kopřiva ujmul míče na hranici pokutového území a jeho jedovatá rána minula jen těsně hradeckou branku.

Zkraje druhého poločasu Hradec dostával Táborsko pod tlak, který ale brankově nevyužil. Táborsko začalo hrát postupem času na tři obránce a všechny síly přeskupilo do útoku. To však kýžené vyrovnání nepřineslo. Ba naopak díky otevřené obraně hosté začali hrozit z rychlých brejků. Skóre se však už nezměnilo.

Branka: 2. Martan. Rozhodčí: Marek - Kubec, Petřík. ŽK: Vlkanova, Janoušek (oba HKR). Diváků: 1280.

Táborsko: Toma - Klusák (90. Zárybnický), Navrátil , Ngimbi, Šandera - M. Kučera (89. Pfeifer), P. Pilík, Kopřiva (75. Musiol), Vandas - Ndiaye, Valenta.

Hradec Králové: Ottmar - Finěk, Trávníček, Plašil, M. Černý - Vlkanova (79. Zorvan), Janoušek, Kropáček (63. Hynek), Martinec, Durdević (91. Miker) - Martan.

Hodnocení trenéra FCT Kamila Tobiáše: Řekl bych, že Šandera udělal první chybu. Po ní navazovaly další dvě chyby. Bohužel po nich padl hned ve druhé minutě utkání gól. Nenašli jsme zbraň, kterou bychom Hradec potrestali, abychom alespoň vyrovnali. V utkání jsme nebyli horším týmem. Druhý poločas jsme měli pasáž, kdy jsme tahali za kratší konec. Pak si myslím, že jsme začali být nebezpeční. Měli jsme tam šance, ale bohužel míč nenašel přesného adresáta a ke konci utkání jsme to stáhli na tři beky a Hradec nás přečísloval.