Českobudějovicko Českokrumlovsko Jindřichohradecko Písecko Prachaticko Strakonicko Táborsko

Nemocnice Písek je nejlepší nemocnicí v ČR

29.11.2017 15:13Písecká nemocnice se umístila na prvním místě prestižního klání o titul Nemocnice ČR 2017. Vyhrála hned ve dvou kategoriích - v kategorii "Absolutní vítěz" a v kategorii spokojenost zaměstnanců nemocnic. Výsledky celostátní soutěže Nemocnice ČR 2017, kterou už podvanácté uspořádala nezisková organizace HealthCare Institut, ukázaly, že písecká nemocnice dokáže obstát i mezi velkými fakultními nemocnicemi.

Písecká nemocnice uspokojí i pacienty, kteří chtějí nadstandardní péči

17.11.2017 14:33Jedno z nevýznamnějších zdravotnických zařízení na jihu Čech - Nemocnice Písek, a. s. - dokáže uspokojit i náročné pacienty, kteří vyžadují nadstandardní péči. Týká se to nejen pobytu na plně vybavených jednolůžkových pokojích hotelového typu, ale i různých zdravotnických zákroků, například modelace odstátých ušních boltců, preventivního mamografického vyšetření u mladších žen, laparoskopické sterilizace žen, operace očních víček a řady dalších.

Národní přírodní rezervace Boubín má až do února 2018 uzavřen pro veřejnost vstup

09.11.2017 19:58Od pátku 10. listopadu 2017 do 10. února 2018 je uzavřen vstup do Národní přírodní rezervace Boubín. Jsou tedy uzavřené veškeré turistické trasy včetně trasy okolo Boubínského pralesa i přístupových cest k rozhledně Boubín. Lesy ČR, s. p., Lesní závod Boubín požádal o udělení zákazu vstupu z důvodu rozsáhlých polomů, jež způsobila větrná kalamita na konci října tohoto roku. Lesní porosty jsou velmi narušené a stále hrozí akutní nebezpečí pádu nalomených a polovyvrácených stromů a tím k ohrožení zdraví a životů návštěvníků.

ZVVZ-Enven Engineering se vrací na Ukrajinu

16.09.2017 10:30Kontraktem za 18,3 milionu korun, uzavřeným s firmou Kolos Charkov na dodávku odlučovacího zařízení za parní kotel, se milevská společnost ZVVZ-Enven Engineering (ZEE) opět vrací na Ukrajinu, kde v minulých letech kvůli ozbrojenému konfliktu v Donbasu přišla o zakázky na ekologizaci uhelných elektráren za stamiliony korun.

V Písku se půjde už počtvrté pochod Za zdravé chlapy

16.09.2017 10:28Na prevenci urologických onemocnění, například prostaty, upozorní ve středu 20. září pochod Za zdravé chlapy, který už čtvrtým rokem pořádá Nemocnice Písek, a. s. Pochod startuje v 16.30 od písecké nemocnice.Už v 16.00 tam všichni účastníci získají modrá trička a také poukaz v hodnotě 90 korun pro konzumaci v závěru happeningové akce na Ostrově, kde pochod skončí.

Kácení stromů uzavře parkoviště u rybníku Beranv Písku

02.09.2017 20:46Na hrázi rybníku Beran v Písku budou v pondělí 4. září pokáceny dva duby. Z tohoto důvodu se chystá jednodenní uzavírka zdejšího parkoviště. "Více než stoleté stromy jsou téměř suché a mají závažně narušenou statiku. Na základě odborného posouzení bude nutné je pokácet," vysvětluje zákrok vedoucí odboru životního prostředí Miloslav Šatra. Oba stromy nahradí nová výsadba.

Ve dvou píseckých mateřských školách jsou nové výdejny obědů

02.09.2017 20:44Zrekonstruované a nově vybavené výdejny obědů čekají po prázdninách na děti z 9. mateřské školy Alšova a Křesťanské mateřské školy, Dobrovského v Písku. Před začátkem školního roku je slavnostně otevřela starostka města Eva Vanžurová. Zakázku v hodnotě 2,2 milionu korun s DPH provedla firma Robro a. s.

Druhý temelínský blok jede už na plný výkon

07.08.2017 21:43Týden po připojení generátoru k přenosové soustavě začal druhý temelínský blok pracovat naplno. Plného výkonu operátoři dosáhli v pondělí před desátou hodinou dopoledne. Nyní tak Jaderná elektrárna Temelín kryje necelou třetinu české spotřeby.

Operací kýly v písecké nemocnici přibývá

26.07.2017 14:21Do Nemocnice Písek, a. s., přichází stále více pacientů s kýlou. Důvodem je fakt, že zde už osmým rokem funguje Centrum pro řešení kýly, které poskytuje vynikající péči v této oblasti. V Centru využívají nejmodernější poznatky tohoto oboru, novinky a přístrojové vybavení k zákrokům, šitým pacientům na míru.

Město se stane jediným vlastníkem Teplárny České Budějovice

21.06.2017 08:16Teplárna České Budějovice se stane stoprocentním majetkem Statutárního města České Budějovice. Rozhodla o tom včerejší valná hromada energetické společnosti. V ní město už vlastní 99,55 procenta akcií a využilo ustanovení zákona o obchodních korporacích o přechodu zbylých cenných papírů na hlavního akcionáře. Vytěsnění drobní vlastníci obdrží za každou akcii 3292 Kč, jak určil znalecký posudek Ústavu znalectví a oceňování Vysoké školy technické a ekonomické.

MiG 23 Tygr zůstane i nadále u vstupu do areálu letiště v Plané

26.05.2017 14:50Symbol Jihočeského letiště České Budějovice, který vítá u vstupu do areálu cestující i návštěvníky - MiG 23 Tygr, zůstane i nadále na svém místě. Konkrétně do konce roku 2018.

Písek bude mít první smart parkoviště s chytrým navigačním systémem

04.05.2017 14:54Písečtí radní dnes schválili zadání veřejné zakázky "Implementace zastřešující platformy pro dopravu v klidu s možností rozšíření do dalších druhů doprav pro město Písek". V Písku díky tomu vznikne první opravdu chytré parkoviště.

Písek předčil velké nemocnice v léčbě pacientů s mrtvicí

16.03.2017 08:45Pacienti s cévní mozkovou příhodou, lidově zvanou "mrtvice", mají v jižních Čechách mnohem vyšší šanci na maximální možné uzdravení. Poté, co před několika měsíci Nemocnice Písek, a. s., zahájila provoz urgentního příjmu pro lidi s mrtvicí neboli iktem, dokáže zajistit co nejrychlejší postup při diagnostice a léčbě takto postižených osob. V rychlosti medicínského zákroku se dokonce dostala na druhé místo v celé České republice a předčila i velké fakultní nemocnice.

ZVVZ se bude podílet na stavbě evropského neutronového centra

06.03.2017 14:59Milevská strojírenská společnost ZVVZ GROUP se bude podílet na stavbě nejmodernějšího neutronového centra v Evropě, které vyroste ve švédském Lundu. Za téměř 127 milionů korun bez DPH do něho dodá kompletní vzduchotechniku, která zajistí ventilaci kancelářských, provozních i technických místností a zároveň si poradí také s výbušnou a toxickou atmosférou v laboratořích výzkumného centra.

Porucha přerušila dodávku pitné vody na Budějovickém předměstí v Písku

06.03.2017 13:05K poruše hlavního vodovodního řadu o průměru 300 mm došlo dnes na Budějovickém předměstí U Kapličky v Písku. Porucha si vyžádala přerušení dodávky pitné vody pro tuto lokalitu.