Českobudějovicko Českokrumlovsko Jindřichohradecko Písecko Prachaticko Strakonicko Táborsko

Tereza Dobiášová po pěti letech rezignovala na funkci ředitelky galerie Sladovna

16.09.2017 10:43Kulturní manažerka, režisérka, dramaturgyně a autorka Tereza Dobiášová převzala Sladovnu v roli ředitelky v srpnu roku 2012. Ve výběrovém řízení tehdy uspěla s koncepcí interaktivních expozic, tématu dětských knih a zaměřením na děti. Instituce, která se dříve potýkala se stagnující návštěvností a chybějící atraktivní náplní, se pod jejím vedením během následujících let proměnila ve vyhledávaný cíl rodin s dětmi.

Jean Reno: Pro herce není důležitá sláva, musí být ale šťastný

04.07.2016 22:24S nadhledem, vtipem a zároveň s pokorou. Tak se prezentoval francouzský herec Jean Reno, který dnes přijel na filmový festival do Karlových Varů. Drsňák známý ze snímků jako Šifra mistra Leonarda, Brutální Nikita či z francouzské komedie Drž hubu! v lázeňském městě uvedl film Leon z roku 1994. Ten vznikl pod taktovkou režiséra Luce Bessona a po boku Rena si v něm zahrála také tehdy dvanáctiletá Natalie Portman.

Strakoničtí Bags sbírají na nové CD. Můžete se stát i jeho kmotrem

30.12.2015 10:26Strakonická skupina Bags se chystá po třech letech vydat nové album a tentokrát ho chce financovat pomocí takzvaného crowfundingu. V kampani, která končí za tři dny, zatím nasbírala asi polovinu potřebných peněz. Pokud se rozhodnete přispět také, můžete získat například CD zdarma, ale také se stát kmotrem nového alba či si zamluvit koncert Bags jen pro sebe.

I letos bude písecká Sladovna pokračovat v tom, co je pro ni tradiční

22.01.2015 08:28Písecká Sladovna-galerie hrou potvrdila, že je významným kulturním zařízením, přesahujícím hranice Jihočeského kraje. Interaktivní výstavy S jídlem si (ne)hrajem, Les-příběhy pěti stromů a Stroj času přilákaly do Sladovny loni téměř 40 000 návštěvníků, a ta se tak stala nejúspěšnější galerií pro děti a rodiny v Čechách.

Sladovna prodlužuje Les. Příběhy pěti stromů prožilo již téměř 14 000 lidí

16.09.2014 14:12Písecká Sladovna, jež má i ve svém názvu dovětek "galerie hrou" opět potvrdila, že komplexní dramaturgický přístup, při kterém ke konkrétnímu tématu zve k realizaci prvotřídní umělce, partnery z odborných kruhů, ale i veřejnost, je správný a že na její výstavy se chodí. Les přilákal již téměř 14 000 lidí a oproti původnímu plánu zůstává ve Sladovně až do 26. října.

Zemřela známá jihočeská spisovatelka Milena Brůhová

11.08.2014 15:48V neděli 10. srpna zemřela ve věku 83 let známá jihočeská spisovatelka, autorka detektivek, románů pro ženy, filmových a divadelních scénářů Milena Brůhová, rodačka z Mirotic u Písku. Většinu svého života prožila v Písku.

V Písku se představily waldorfské školy na divadelní přehlídce

09.06.2014 12:45Rekordních 333 účinkujících ve 20 souborech základních a středních waldorfských škol z celé ČR a Slovenska se představilo v pátek a sobotu na 9. ročníku celostátní přehlídky divadelních představení waldorfských škol v Písku. V Divadle F. Šrámka, Divadelní kavárně, Divadle Po čarou a v Loutkovém sále kulturního domu sehráli celkem 26 představení, které zhlédlo okolo 800 diváků.

V Kovářově je v plném proudu folklorní festival

30.05.2014 18:22V Kovářově na Písecku se dnes naplno rozjel XIX. ročník Jihočeského folklorního festivalu. Tři dny tak patří zábavě, o kterou se stará osm jihočeských souborů, dudácké muziky i hosté z Horních Rakous. Součástí přehlídky je jarmark s tradičními lidovými řemesly a ochutnávkou jihočeské kuchyně.

Na imaginární les přišlo do Sladovny na vernisáž přes tisíc lidí!

19.05.2014 10:08Novou expozici - imaginární les - zpřístupnila v sobotu veřejnosti písecká Sladovna. Vernisáž překvapila nejen návštěvníky, kteří fascinovaně procházeli mezi kořeny stromů, objevovali tajemství ukrytá v kmenech, aby nakonec spočinuli v korunách stromů, ale svou účastí i samotné tvůrce, neboť přilákala do Sladovny přes 1000 lidí.

Písecká Sladovna se pomalu loučí s JÍDLEM, otevřeno je i na velikonoční pondělí

18.04.2014 21:36Další úspěšná výstava v písecké Sladovně se blíží ke svému konci. V neděli 27. dubna budou mít návštěvníci poslední šanci si pohrát s JÍDLEM. A od května nahradí chutě tajemno, dobrodružství a poznání. Sladovna se změní v LES, kdy magická zákoutí a nitra stromů zaplní všechna patra Sladovny. Les - příběhy pěti stromů, ožije v sobotu 17. května. Díky výtvarným kouzelníkům Wade Kavanaugh, Stephen C. Nguyen (USA) a Tomáši Žižkovi (ČR) prožijí návštěvníci cestu lesem zvenčí i zevnitř.

Festival Okolo Třeboně nabídne hvězdy i symfonické fúze

11.03.2014 07:59Kapela Kryštof a zpěvák Petr Kolář budou patřit k největším hvězdám letošního multižánrového festivalu Okolo Třeboně, jehož 23. ročník se uskuteční od 27. do 29. června 2014. Opět tedy naplní heslo "Prázdniny začínají v Třeboni". Až do konce roku bude následovat série hudebních a dalších akcí: organizátoři z agentury Bárny chystají například koncerty Karla Plíhala, Bratrů Ebenů a Františka Nedvěda s kapelou.

Výstava o jídle ve Sladovně chutná, přilákala již 5000 lidí

10.03.2014 09:03Po rekordním loňském roce, kdy písecká Sladovna ztrojnásobila návštěvnost, její úspěch pokračuje. Výstavu S JÍDLEM SI NEHRAJEM, jež trvá do 27. dubna, vidělo za necelé dva měsíce již 5000 lidí. Přestože je výstava zacílena na menší děti, fenomén jídla prostupuje všemi generacemi. Hravost se zde snoubí s naučnou formou tak, jako chutě jídel v dobré restauraci. Hlavní výstavou sezony pak bude od 17. května do 21. září LES, kdy magická zákoutí stromů prorostou všemi patry Sladovny.

Sladovna představí fenomén jídla. Děti pobaví hrnce s očima i hravá kuchyně

24.01.2014 08:04Karfiólový les, hernu v podobě kuchyně, kde se dvířka od sporáku promění ve žraloka, i pocit, jaké je to procházet žaludkem, nabídne výstava S JÍDLEM SI NEHRAJEM v píseckém Sladovně. Hravou formou představí dětem fenomén jídla, počínaje výrobou, přes přípravu až po konzumaci. Interaktivní výstava, v jejíž každé části se děti mohou zapojit a dotykem komunikovat s různými objekty, začíná 23. ledna. Přinese také řadu workshopů a potrvá do 27. dubna.

Černobílá vernisáž obrazů Michaely Žemličkové v rámci Černobílého turné 2013

29.09.2013 20:13V pražském Obecním domě se v pátek 27. září uskutečnila vernisáž "černobílých obrazů" výtvarnice Michaely Žemličkové. Akce se uskutečnila v rámci zahájení největší hudební události letošního roku - LUCIE BÍLÁ - Černobílé turné 2013. Ústředním motivem akce, které se zúčastnila stovka hostí, byly černobílé obrazy, včele s černobílým portrétem zpěvačky Lucie Bílé.

Milevský klášter bude hostit jedinečný koncert Nezmarů s Jihočeskou komorní filharmonií

29.06.2013 13:42Jedinečný koncert folkové skupiny Nezmaři s Jihočeskou komorní filharmonií se uskuteční již tuto neděli v historickém klášteře v Milevsku na Písecku. Akci připravili pro své návštěvníky premonstráti z kláštera ve spolupráci s milevskou farní charitou.