Motor otočil duel s Plzní, bod navíc získal po samostatných nájezdech. Pech proměnil a zachránil tre

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 20.10.2022 20:54 - Aktualizováno: 20.10.2022 21:02

Sérii devíti porážek v řadě dnes utnuli hokejisté českobudějovického Motoru. V předehrávce 13. kola extraligy vyhráli nad Plzní 3:2 po samostatných nájezdech. Rozhodující nájezd proměnil Lukáš Pech. Před utkáním dalo vedení Budějovic ultimátum kouči Jaroslavu Modrému, že pokud hráči Motoru neuspějí, bude odvolán.

Motor České Budějovice - Škoda Plzeň 3:2 sn (0:1, 2:1, 0:0 - 0:0)

V utkání o "krk" trenéra Modrého tahali domácí dlouho za kratší konec. Vůbec jim nepomohla na začátku minela gólmana Strmeně, po které šli hosté snadno do vedení. Když pak v polovině zápasu zvýšil v přesilovce Kodýtek na dvoubrankový náskok, nevypadalo to s Motorem vůbec dobře. Vše se však změnilo během necelé minuty. Pech v přesilovce snížil a chvili poté Valský srovnal. Třetí třetina a následné prodloužení rozuzlení nepřinesly, a tak se šlo na samostatné nájezdy. V nich jako jediný uspěl Pech a Jihočeši brali bod navíc.

Branky a nahrávky: 37. Pech (M. Hanzl, Šenkeřík), 38. Valský (Pech), rozhodující sam. nájezd Pech - 3. Schleiss (Kodýtek), 31. Kodýtek (Rekonen, Zámorský). Rozhodčí: Jeřábek, Kika - Rampír, Zíka. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:1. Diváci: 5306.

České Budějovice: Strmeň - Vráblík, Štencel, P. Marcel, Šenkeřík, Kachyňa, Bindulis - Vopelka, M. Hanzl, Dzierkals - Karabáček, Pech, Čachotský - V. Tomeček, M. Toman, Strnad - Z. Doležal, Koláček, F. Přikryl.

Plzeň: Pavlát - Zámorský, Kaňák, Vitaloš, Baránek, Kremláček, Houdek - Rekonen, Kodýtek, Schleiss - A. Dvořák, Mertl, Hrabík - Adamec, Malát, Blomstrand - Bitten, M. Soukup, M. Lang.

Jaroslav Modrý (Motor): „Použiji frázi, našli jsme cestu k vítězství. Ze začátku jsme byli pokleslí a za stavu 0:2 to pro nás nebylo jednoduché. Rozhodli jsme v penaltách, kde už je to hop nebo trop. Výhru trefil Lukáš Pech, jeden z lídrů týmu, který odvádí skvělou práci na ledě i v kabině. O ultimátu směrem k mé osobě mužstvo vědělo a myslím, že ho to vyburcovalo. Přišli za mnou kluci, kteří jsou polozranění, že půjdou hrát. Mužstvo ukázalo charakter.“

Petr Kořínek (Plzeň): "Vstoupili jsme do zápasu dobře a dostali jsme se do vedení. Druhá třetina byla z naší strany výborná. Drželi jsme se v útočném pásmu, měli jsme šance a přidali jsme druhý gól. Ale udělali jsme hloupý faul, domácí z přesilovky snížili a pak vyrovnali. Ve třetí třetině se začínalo znovu od nuly. Bylo to nahoru – dolů. V prodloužení jsme nevyužili přečíslení tři na jednoho. Nájezdy jsme opět nezvládli.“