Frýdecko-Místecko Karvinsko Opavsko Ostrava-město Přerovsko Prostějovsko Znojemsko

Banes Motor v Třinci vyhrál a série pokračuje v úterý v Budvar aréně

TŘINEC - 24.03.2024 20:34

Hokejisté Banes Motoru České Budějovice vyhráli dnes v pátém čtvrtfinále extraligového play off v Třinci 3:2 a stav série snížili na 2:3. Šestý duel se bude hrát v úterý v Budvar aréně (17:30).

Oceláři Třinec - Banes Motor České Budějovice 2:3 (0:1, 0:1, 2:1)

V úvodné třetině domácí na hosty vlétli a jejich tlak ještě umocnilo vyloučení Beránka, ale Motor oslabení ubránil. A pak šel do vedení. Nejdříve neuspěl před Mazancem volný Simon, pak však přišla parádní kombinace Jihočechů, na jejímž konci skóroval Kondelík. Zvýšit mohl vzápětí pech, ve vyložené šanci ale branku netrefil.

Ve druhé třetině dostal domácí Dravecký trest 2+2, Simon v dlouhé přesilovce trefil tyčku, skóre se nezměnilo. V polovině zápasu šel na trestnou lavici Kundrátek (stejně jako Dravecký dostal za vysokou hůl 2+2) a tentokráte se hosté už radovali, trefil se Pýcha.

Pracně vybudovaný náskok vzal však v začátku třetí třetiny rychle za své. Čacho snížil a v přesilovce Voženílek vyrovnal. Třinec pak měl další početní výhodu, dokonce 40 vteřin dvojnásobnou, ale nevyužil jí. Převaha domácích byla skutečně drtivá a hosté se vůbec nedostávali do útoku. Ovšem čtyři minuty před koncem po skutečně ojedinělé akci uhodili, když po Ordošově přihrávce přesně k tyči zamířil kapitán Gulaš – 2:3. Závěr byl hodně dramatický, při power play si Třinec vynutil pořádný tlak, ale vydřené druhé vítězství už si hosté i díky výbornému Hrachovinovi vzít nenechali.

Branky a nahrávky: 41. Čacho (Marinčin, A. Nestrašil), 44. Voženílek (M. Růžička, Kundrátek) – 13. Kondelík (M. Doudera, M. Beránek), 34. Pýcha (Pech, Kondelík), 56. Gulaš (Ordoš). Vyloučení: 4:4, využití: 1:1. Rozhodčí: Hradil, J. Ondráček I – J. Ondráček II, Špůr. Diváků: 5400 (vyprodáno). Stav série: 3:2.

Třinec: M. Mazanec – Marinčin, Smith, Kundrátek, Nedomlel, Adámek, Polášek, Šenkeřík – M. Růžička, A. Nestrašil, D. Voženílek – L. Hudáček, Cienciala, Daňo – Helewka, P. Vrána, M. Roman – Hrehorčák, Čacho, Dravecký. Trenéři Moták a Országh.

Motor: Hrachovina – Kachyňa, M. Doudera, Pýcha, Štich, Vráblík, Gulaši – Gulaš, Kondelík, M. Beránek – Simon, F. Přikryl, Ordoš – Valský, Pech, Kubík – Toman, Vopelka, Koláček. Trenéři Čihák a Hanzlík.