I přes výborný výkon Banes Motor s Třincem prohrál i potřetí, Oceláři mají zítra postupový mečbol

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 21.03.2024 20:30

Ve třetím čtvrtfinále extraligového play off prohráli hokejisté českobudějovického Banes Motoru po dramatickém průběhu s Třincem 3:4 a v sérii prohrávají už 0:3. Čtvrté utkání je na programu v Budvar aréně v pátek od 17:30 a Jihočeši budou odvracet třinecký postupový mečbol.

Banes Motor České Budějovice - Oceláři třinec 3:4 (2:3, 1:0, 0:1)

Byl to parádní zápas a domácí podali výborný výkon, přesto na vítězství nedosáhli. Už v 6. minutě prohrávali, Hudáček dobruslil nahozený puk a zblízka ho umístil nad Hrachovinovo rameno. V 8. minutě však Kubík konečně odčaroval Mazancovo neprůstřelnost a srovnal. Motor začal hosty přehrávat, ale přibrzdilo ho Vopelkovo vyloučení, které Třinec potrestal, Cienciala se trefil mezi betony Hrachoviny. A za necelé dvě minuty bylo ještě hůře, když puk nešťastně tečoval do vlastní klece Gulaš (branka byla připsána třineckému Romanovi). Vzápětí se však domácí kapitán parádně trefil na druhé straně a bylo to 2:3.

Ve druhé třetině byl Motor jednoznačně lepší, sevřel Oceláře do kleští a ti nevěděli kam dřív skočit. V 26. minutě Kubík zaslouženě vyrovnal. Do třetí třetiny vstoupili Jihočeši hodně nervózně. Po hrubce Doudery šli do brejku dva na jednoho Růžička s Voženílkem, který nastřelil tyčku. Na druhé straně pálil v přesilovce Přikryl a Mazanec vyrážel jen s vypětím všech sil. Jenže deset minut před koncem šel do vedení opět soupeř. Po nepřehledné situaci před Hrachovinou se dostal ke kotouči Hudáček a bekhendem ho poslal za jeho záda. Motor se ale nevzdával, tlačil, ale pak ujel Daňo, byl faulován, trestné střílení však neproměnil. Závěrečná power play Motoru přinesla obrovský tlak, ale vyrovnání nepřišlo.

Branky a nahrávky: 10. Kubík (F. Přikryl, Pech), 18. Gulaš (Kondelík, Gulaši), 26. Kubík (F. Přikryl, Harris) - 6. L. Hudáček (Nedomlel, Mazanec), 15. Cienciala (L. Hudáček, Marinčin), 17. M. Roman (Helewka, Smith), 51. L. Hudáček (Marian Adámek, Daňo). Rozhodčí: Hribik, Pilný - Lhotský, Klouček. Vyloučení: 2:2. Využití: 0:1. Diváků: 6421 (vyprodáno). Stav série: 0:3.

České Budějovice: Hrachovina - Pýcha, Gulaši, Kachyňa, M. Doudera, Vráblík, Štencel - Gulaš, Kondelík, M. Beránek - D. Simon, Harris, Ordoš - F. Přikryl, Pech, Kubík - Valský, Vopelka, Koláček. Trenér: Čihák.

Třinec: Mazanec - Marinčin, Smith, Kundrátek, Nedomlel, Marian Adámek, Polášek - M. Růžička, A. Nestrašil, D. Voženílek - L. Hudáček, Cienciala, Daňo - Helewka, P. Vrána, M. Roman - Hrehorčák, Čacho, Dravecký. Trenér: Moták.

Hlasy trenérů:

Ladislav Čihák (Motor): „Mrzí mě, že jsme prohráli. Dostali jsme laciné branky. Udělali jsme faul, za který jsme hned byli potrestáni. Je to teď pro nás složité. Za stavu 1:3 jsme se dostali na 3:3 a cítili jsme, že bychom ten bod mohli utrhnout. Ale udělali jsme nesmyslný icing. Jedna chyba, na kterou si soupeř umí počkat. Pro naše diváky chceme ten bod vybojovat, abychom se ještě podívali do Třince a zkusili se sérií něco udělat.“

Zdeněk Moták (Třinec): „Jsem strašně rád, že jsme přidali další bod. Všichni v kabině víme, že jsme nehráli dobře, což je pro nás varování. Hlavně ve druhé třetině, kdy nás domácí přečíslovali a dali nám z toho gól. Měli jsme problémy, protože jsme chybovali v útočném pásmu. O přestávce jsme si řekli, že takhle nemůžeme pokračovat. Ve třetí třetině už jsme podali dobrý výkon a mužstvu patří gratulace k vítězství.“