Rakouský snajpr Trummer vystřelil Dynamu veledůležité tři body

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 05.05.2024 16:18

Fotbalisté českobudějovického Dynama v úvodním kole nadstavby FORTUNA:LIGY ve skupině o záchranu porazili v sobotu Bohemians 1905 2:1, a protože Karviná i Zlín prohrály, odlepili se Jihočeši ze dna ligové tabulky. Jsou nyní na 14. místě, ale teď je čekají dva venkovní zápasy v Pardubicích¨(neděle 12. 5.) a ve Zlíně (čtvrtek 16. 5.).

Dynamo České Budějovice - Bohemians 1905 Praha 2:1 (1:1)

Dlouho se na hřišti nic zajímavého nedělo. Oboustranně opatrný úvod utkání utnul až ve 26. minutě domácí Trummer. Rakouskému obránci se otevřela cesta do velkého vápna, tak si navedl míč a v po zemi vystřelil. Přízemním pokusem k zadní tyči překonal brankáře Soukupa a otevřel skóre. Bohemians si sice v první půli stejně jako domácí nevypracovali příliš příležitostí, ale jedna jejich akce vedla k vyrovnání. Centr hostujícího Berana trefil v pokutovém území ruku Alliho a z nařízené penalty se v 38. minutě prosadil Kovařík.

Ve druhém dějství Bohemians vyčkávali a snažili se být nebezpeční z rychlých protiútoků. Hlavičkou zahrozil střídající Puškáč, Šípoš ale zasáhl. V 77. minutě si pak hosté málem vstřelili vlastní gól, míč se od Vondry odrazil jen těsně vedle tyče. Když už se zdálo, že utkání skončí remízou, navedl si v páté minutě nastaveného času míč zprava před šestnáctku opět Trummer a levačkou ho po zemi poslal přesně k levé tyči a odstartoval na Střeleckém ostrově vlnu nadšení.

Branky: 26. a 90.+5 Trummer – 38. Kovařík z pen. Rozhodčí: Berka – Machač, Leška – Pechanec (video). ŽK: Ondrášek, Lerch (trenér) – Matoušek, A. Kadlec, Kovařík, Kozák. Diváci: 4286.

České Budějovice: Šípoš – Lazič (90.+5 Havel), Poulolo, Králik, Trummer – Čermák, Suchan, Hellebrand – Tranziska (73. Šigut), Alli – Ondrášek. Trenér: Lerch.

Bohemians: Soukup – A. Kadlec (81. Hrubý), Křapka, Vondra – Dostál, Hůlka, Beran, Shejbal (60. Puškáč) – Matoušek (60. Kozák), Kovařík – Ristovski (81. Jánoš). Trenér: Veselý.

Jiří Lerch (trenér Dynama): "Věděli jsme, že Bohemka je kvalitní tým. Byla na nás dobře připravená, pokryla nám naše strany, a to jak Alliho, tak Tranzisku. Dostali jsme se do vedení a Bohemians vyrovnali po smolné ruce Alliho. O poločase jsme si říkali, že i bod může mít v určité fázi cenu. Ale nakonec se nám podařilo získat tři a euforie v závěru byla obrovská. Potěšilo nás, že jsme se dostali na třetí místo od konce. Věřím, že nás to nakopne a že ty další čtyři zápasy zvládneme. Výsledkově nám Bohemians sedí, ale nedá se říci, že se nám na ně daří. Mají výborné hráče i trenéra, proto si cením, že s nejsilnějším týmem v této skupině jsme vybojovali tři body."

Jaroslav Veselý (trenér Bohemians): "Je to hodně hořké hodnocení, jako bychom dostali ránu palicí. Ztratit utkání v poslední vteřině a ještě z řešitelné situace, to je hodně smutné a jsem moc naštvaný. Neuhráli jsme jednoduché míče a ze dvou střel na branku jsme dostali dva góly. Měli jsme si odvézt minimálně bod, ne-li tři, když jsme měli za stavu 1:1 dobré šance. Bohužel jsme v závěru udělali chybu, která nepatří do dospělého fotbalu. S Budějovicemi jsme v této sezoně uhráli ze tří zápasů jen bod. Je to soupeř, se kterým mám v lize já osobně asi nejhorší bilanci. A platí, že pro Bohemku je to tým, který nám nesedí. I herně tady nepředvádíme fotbal jako v jiných zápasech. Dnes jsme ale měli k zisku nejblíže, měli jsme to zvládnout."