Motor bere třetí výhru v řadě, tentokráte to odnesl Litvínov

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 20.09.2022 20:54

Třetí výhru v řadě si dnes připsali hokejisté českobudějovického Motoru a na začátku nové sezony Tipsport extraligy si tak drží stoprocentní bilanci. V dnešní předehrávce 4. kola porazili doma Litvínov 6:3.

Motor České Budějovice - Litvínov 6:3 (2:0, 3:2, 1:1)

V úvodní dvacetiminutovce byli domácí jasně lepší, Litvínov nebyl nebezpečný. Motor poslal do vedení Gulaš, který objel hostující branku a poté přesně zamířil k pravé tyči. O pět minut později od modré do levé šibenice zvýšil Štencel. Když hned po přestávce hrál Motor přesilovku, nic nenasvědčovalo nějakému drama. Jenže bohorovnost domácích v oslabení Litvínov potrestal. Ujel Helt a nedal Hrachovinovi šanci - 2:1. Pech pak nastřelil tyčku a Severočeši chvíli nato vyrovnali, když se trefil Kudrna. To Jihočechy probralo a znovu zvýšili obrátky. Vedení jim vrátil Pech a v přesilovkách se trefili Gulaš a Dzierkals. Na začátku třetí třetiny nevyužili domácí dvě přesilovky, zato v oslabení inkasovali. Litvínov na chvíli ožil, ale přibrzdilo ho další vyloučení. Když pak uklidňující šestou branku vstřelil Hanzl, bylo už jasné, že Motor bere další tři body.

Branky a nahrávky: 6. Gulaš (F. Přikryl), 11. Štencel (Gulaš, Pech), 30. Pech, 31. Gulaš (Pech, Šenkeřík), 36. Dzierkals, 57. M. Hanzl (Štencel) – 25. Helt (Berka), 28. A. Kudrna (Zile), 50. Zile (Estephan). Vyloučení: 4:9, využití: 2:1, v oslabení: 0:1. Rozhodčí: Jeřábek, Hradil – Lhotský, Svoboda. Diváků: 5604.

Motor: Hrachovina – Vráblík, Štencel, Hovorka, Bindulis, Kachyňa, Šenkeřík – Gulaš, Pech, F. Přikryl – Karabáček, M. Hanzl, Dzierkals – Valský, Toman, Strnad – Zd. Doležal, Koláček, Tomeček. Trenéři: Modrý, Čermák a Fousek.

Litvínov: Godla (30. Zajíček) – Jaks, Zile, D. Zeman, Šalda, Strejček, Demel, D. Kolář – P. Zdráhal, Estephan, A. Kudrna – Abdul, Stránský, P. Straka – Hlava, Sukel, Berka – Havelka, Helt, Zygmunt. Trenéři Růžička, Mlejnek a Branda.

Jaroslav Modrý (Motor): „Zápas měl opět vynikající diváckou kulisu. Naši rozdíloví hráči byli skutečně rozdíloví a dali nám šanci vyhrát, v důležitých momentech nás podržel gólman. Měli jsme vynikající vstup do utkání, ve druhé třetině jsme začali trochu vymýšlet a nadělali chyby. Za stavu 2:2 kluci naštěstí zabrali a pomohli jsme si i v přesilovce.“

Karel Mlejnek (Litvínov): „Nezačali jsme vůbec dobře. Chyběl nám pohyb, souboje a rychlost. Tomu odpovídal i výsledek po první třetině. Ve druhé jsme se dostali dvěma góly zpátky do zápasu. Po prohrané buly si ale soupeř vzal vedení zpátky. Ve třetí třetině jsme chtěli ještě s výsledkem něco udělat, ale doplatili jsme na vlastní nedisciplinovanost.“