Dynamo s Karvinou remizovalo, mělo plno šancí

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 12.12.2020 18:21

Fotbalisté českobudějovického Dynama po výhře v Brně nepotvrdili tři body dnes v 11. kole FORTUNA:LIGY i na domácím hřišti. S Karvinou remízovali 1:1, když museli dohánět vedení soupeře ze sedmé minuty. Jihočeši měli velké množství šancí, ale zradila je koncovka. Jediným jejich střelcem byl v 64. minutě Patrik Brandner.

Dynamo České Budějovice - MFK Karviná 1:1 (0:1)

Branky: 64. Brandner - 7. Qose. Žluté karty: Qose, Bartošák, Jarábek, Ndefe (všichni Karviná). Rozhodčí: Ginzel - Flimmel, Kříž. Bez diváků.

Dynamo: Drobný - Čolić (89. P. Novák), Králik, Talovierov, Skovajsa - Brandner, Čavoš, Havelka (82. Bassey), Javorek - Mészáros (50. Mršić), Van Buren.

Karviná: Bolek - Santos, Dramé, Šindelář, Ndefe - Herc (70. Smrž), Ostrák, Mangabeira, Qose (59. Guba), Bartošák (82. Mikuš) - Papadopulos (82. Haša).

Ohlasy trenérů:

David Horejš (Dynamo): Věděli jsme, že nás čeká nepříjemný soupeř a je potřeba respektovat sílu Karviné, která tady předvedla dobrý výkon. Já musím svoje mužstvo pochválit. Až na nějakých prvních deset nebo patnáct minut, kdy jsme dostali gól, jsme byli lepším týmem. Hráli jsme dobře, ale branky jsme nedali. To nás stálo dva body. Druhá půle byla dobrá, byl tam pohyb, hodně šancí, ale bohužel jsme vytěžili jen jeden gól.

Juraj Jarábek (Karviná): Byl to těžký zápas. Budějovice mají pěknou sérii, kdy vyhrály na Spartě, porazily Bohemians, remizovaly s Plzní a vyhrály v Brně. Věděli jsme, že nás čeká kvalitní soupeř a získaného bodu si velmi ceníme. Věděli jsme, že Budějovice jsou silné ve standardkách a přechodové fázi. Chtěli jsme hrát v aktivním bloku. Dostali jsme se do vedení po brance Qoseho, ale chtělo to druhý pojišťovací gól. Kdyby Herc netrefil břevno, ale dal branku nebo kdyby se v brejkové situaci zachoval jinak, mohlo se to povést. Jenže na kdyby se nehraje. Druhý poločas jsme ubránili. Budějovice byly lepší, pohyblivější a dokázaly vyrovnat.