ČESKé BUDěJOVICE - 06.02.2021 09:05

Fotbalisté Českých Budějovic porazili včera v předehrávce 18. kola Ostravu 1:0. Jediný gól zápasu vstřelil v 84. minutě Matej Mršić. Jihočeši zvítězili počtvrté z posledních pěti kol, letos ještě neprohráli a do soboty poskočili na páté místo neúplné tabulky.

Dynamo České Budějovice - Baník Ostrava 1:0 (0:0)

Branka: 84. Mršić. Rozhodčí: Marek - Mojžíš, Ratajová - Adam (video). ŽK: Alvir, Čavoš, Javorek - Potočný. Bez diváků.

Č. Budějovice: Drobný - Čolić, Králik, Talověrov, Skovajsa - Čavoš, Javorek - Ekpai (63. Mészáros), Alvir (89. Valenta), Mršić - Brandner (77. Ledecký). Trenér: Horejš.

Ostrava: Laštůvka - Fillo, Pokorný, Stronati, Fleišman (63. Ndefe) - De Azevedo, Jánoš, Tetour, Mena (88. Buchta), Potočný (46. Holzer) - Zajíc (80. Šašinka). Trenér: Kozel.

David Horejš (trenér Č. Budějovic): Zisk tří bodů je pro nás obrovskou euforií. Vstupy do obou poločasů jsme dnes neměli dobré a soupeř byl lepší. Ale postupně se hra vyrovnala, i když Baník je na míči hodně silný a kombinačně na tom byl lépe než my. Asi bychom byli spokojeni i za remízu, ale dokázali jsme jeden gól vstřelit. Vstup do jarní části se nám povedl a výkony, které podáváme, jsou dobré. I když je třeba říct, že dnes vyhrálo šťastnější mužstvo.

Luboš Kozel (trenér Ostravy): Jsem z výsledku zklamaný. Přitom průběh dnešního zápasu byl takový, že i bod by byl pro nás málo. Ale nakonec si nevezeme ani jeden. Nehrajeme špatně, ale chybí nám brankové vyjádření. Myslím, že šance jsme měli. Jenže nakonec jsme si to vypili do dna, protože jsme inkasovali v posledních minutách branku. Měli jsme teď pět těžkých zápasů za sebou. Nezvládli jsme utkání se Slováckem, prohráli jsme s Plzní, která pořád patří v lize mezi velmi silné celky. Naším největším problémem je ofenzivní fáze, na čemž se občas podepsal i terén. I když dnes bylo hřiště bez problému.