ČESKÉ BUDĚJOVICE - 21.02.2021 16:53

Ve 20. ligovém kole FORTUNA:LIGY prohráli dnes fotbalisté českobudějovického Dynama na domácím hřišti překvapivě s posledním celkem soutěže Opavou 0:1.

Dynamo České Budějovice - SFC Opava 0:1 (0:0)

Ve velmi opatrném prvním poločase se do jediné vážnější šance dostal českobudějovický Králík, jeho hlavička však skončila na tyči opavské svatyně. O jedinou branku utkání se k šoku favorita postaral hostující Březina, který hlavičkou překonal domácího Drobného a postaral se o překvapivé vítězství Slezanů 1:0.

Branka: 88. Březina. Žluté karty: Králik - Čvančara, Dedič, Helešic. Rozhodčí: Petřík - Vlček, Váňa. Bez diváků.

Dynamo: Drobný - Čolić, L. Havel, Králik, P. Novák - Čavoš (78. M. Valenta), Javorek - Mészáros (46. Diop), Alvir (78. Vais), Mršić - Ledecký (16. Brandner).

Opava: Fendrich - Březina, Kulhánek, Didiba, Helešic - Nešický, Hellebrand (74. Jan Řezníček), Tiéhi, Mondek (89. Hrabina) - Čvančara (89. Rataj), Smola (78. Dedič).

David Horejš (trenér Dynama): Nehodnotí se mi to dobře. Předvedli jsme nejhorší výkon za poslední dobu. Kluky jsme nabádali, ať chytíme začátek zápasu, ale to se vůbec nepovedlo a soupeře to dostalo na koně. Po poločase jsme si něco řekli a doufali jsme, že se něco změní. Kazili jsme rozehrávku, směrem dopředu jsme nebyli dobří. Když už to vypadalo, že to skončí remízou, tak jsme udělali fatální chybu. Je třeba říct, že z naší strany to byl velice špatný zápas. Jsem zklamaný, že za celé utkání jsme nedokázali být nebezpečnější směrem dopředu.

Radoslav Kováč (trenér Opavy): V začátku jsme hráli velmi slušně. Dostávali jsme se do šancí, pak otěže zase přebraly Budějovice. V poločase jsem apeloval na to, abychom byli trpěliví a soustředili se. Věděli jsme, že i bod tady odtud by byl zlatý. Nakonec máme tři a jsme moc šťastní. Druhý poločas se střídaly horší a lepší pasáže. Hra se nám rozkouskovala, přestali jsme hrát. Ale dotáhli jsme to, po třinácti kolech jsme vyhráli.