Dynamo snadno zvládlo Třinec, o postup si to ve středu rozdá s Táborskem

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 31.05.2014 19:31 - Aktualizováno: 31.05.2014 20:31

Fotbalisté českobudějovického Dynama porazili dnes v předposledním 29. kole Fotbalové národní ligy doma Třinec 3:0 a jsou stále první. O dvou postupujících se rozhodne v závěrečném středečním 30. kole, protože dnešní duely zvládly jak Hradec Králové doma s Vltavínem, tak Táborsko na Žižkově. Oba celky vyhrály shodně 2:0. Pikantní je, že v závěru přivítá Táborsko na Soukeníku v Sezimově Ústí právě jihočeského rivala. Dynamu stačí k postupu do první ligy uhrát remízu.

Dynamo České Budějovice - Třinec 3:0 (2:0)

Pro favorita z jihu Čech přišlo uklidnění hodně brzo. Ve čtvrté minutě zahrával zprava z 25 metrů trestný kop Machovec a Paleček nestačil reagovat -1:0. O čtyři minuty později hlavičkoval z malého vápna Kalod, ale s jeho pokusem si hostující gólman poradil a vytěsnil míč nad břevno. Domácí útočník si chuť spravil ve 20. minutě, kdy ho nádherným dlouhým pasem našel ve vápně Benát a hlavička Kaloda tentokrát byla přesná - 2:0. Hosté se poprvé mezi tyče Křížka trefili až po půlhodině hry, Motyčkův pokus ale nebyl nebezpečný.

Po přestávce Jihočeši nadále v pohodě kontrovali hru, hosté nebyli vůbec nebezpeční. Pouze Motyčka se v 58. minutě ve vápně hezky uvolnil, vypálil a donutil Křížka vytáhnout parádní zákrok. V 71. minutě zahrával Machovec další trestný kop, znovu z 25 metrů z pravé strany, levačkou poslal míč parádně do levé šibenice a uzavřel skóre. Devět minut před koncem totiž Chmelovo střelu k levé tyči brankář Paleček skvěle vyrazil.

Poločas: 2:0. Branky: 4. a 71. Machovec, 19. Kalod. Rozhodčí: Kocourek - Kříž, Hock. Diváků: 2845.
Dynamo: Křížek - Novák (85. Tomášek), Deli, Machovec, Hanzlík - Klesa (58. Linhart), Benát (67. Chmelo), Brunclík, Funda - Herzán, Kalod.

Třinec: Paleček - Lisický, Hupka, Čelůstka, Janec (46. Matoušek) - Málek (83. Haša), Motyčka, Ceplák, Joukl - Dedič (74. Gulajev), Gavlák.

Luboš Urban (Dynamo): Výsledek je pro nás příznivý, ale nebylo to lehké utkání. Povedl se nám začátek utkání, první půle byla výborná. Druhý poločas už nebyl tak kvalitní, trošku jsme polevili a Třinec měl nějaké možnosti. Naštěstí Machovec z trestného kopu utkání zabil. Soupeř však předvedl slušný výkon a nebyla to lehká práce. Museli jsme nuceně střídat Klesu, který v týdnu netrénoval a vydržel na hřišti pouze hodinu.

Karel Kula (Třinec): Do utkání jsme nevstoupili dobře, brzy jsme inkasovali a soupeř pak přidal druhý gól. Po změně stran jsme se zlepšili, měli jsme nějaké příležitosti, ale pak Dynamo přidalo gól z trestného kopu. Musím ale kluky pochválit, protože bojovali až do konce. Inkasovali jsme dvakrát ze standardek, přestože jsem hráče upozorňoval, že Dynamo je v nich nebezpečné. Přesto ale soupeř ukázal kvalitu a po zásluze zvítězil.