Dynamo jasně přehrálo čtvrtý celek tabulky FNL

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 27.09.2013 21:05

Fotbalisté českobudějovického Dynama porazili dnes v 10. kole Fotbalové národní ligy Frýdek-Místek jasně 3:0, přičemž lze říct, že jen o tři góly, protože skóre mohlo být daleko vyšší. Zejména Vyskočil měl dát více než jen jednu branku.

Dynamo České Budějovice - Frýdek-Místek 3:0 (1:0)

Hosté, aktuálně čtvrtý celek tabulky, předvedli na Střeleckém ostrově hodně bídný výkon. Jihočeši také sice nepředvedli nic mimořádného, přesto byli po celý zápas jasně lepší. V jejich sestavě udělal trenér Hoftych tři změny. V brance nastoupil místo Daňka Křížek, na levém bekovi byl Hanzlík místo Machovce a Linharta, pykajícího za čtyři žluté karty, v útoku nahradil Kalod. A hned od úvodního hvizdu bylo jasné, kdo bude pánem na hřišti. Domácí nepouštěli soupeře ani k sebemenšímu ohrožení Křížkovy svatyně a odměnou za aktivitu v úvodu byla vedoucí branka v 10. minutě, kdy po rohu pálil Hašek, brankář míč pouze vyrazil a důrazný Lengyel dopravil míč za brankovou čáru. V 17. minutě pak nastartoval festival svých nevyužitých šancí Vyskočil. Ve zmíněné minutě ho do brejku vyslal Poliaček, ale domácí útočník sám před brankářem selhal. Deset minut nato to byl opět Vyskočil v šanci, ale po centru Haška hlavičkoval vedle.

Ve druhé půli se obraz hry nezměnil a bylo otázkou času, kdy se skóre změní. Nejdříve se zase neprosadil Vyskočil, ale v 59. minutě to bylo už 2:0. A byla to hodně kuriozní branka. Rychlou kombinaci Jihočechů zakončoval zleva přihrávkou po zemi Klesa, který trefil na malém vápně ležícího obránce hostů Silveiru, od kterého se míč odrazil k levé tyči. Následně měl další dvě šance Vyskočil, z toho jednou byl zase sám před brankářem, ale gól nedal. Nakonec se ale dočkal. Čtvrt hodiny před koncem zahrával zleva přímý kop Jarolím, odražený míč napálil směrem někam k rohovému praporku Hašek, ale na velkém vápně stojící Vyskočil hbitě nastavil pravou nohu a zamířil přesně k pravé tyči, čímž stanovil konečný výsledek. Pro mdlé hosty hodně milosrdný.

Poločas: 1:0. Branky: 10. Lengyel, 59. Silveira vlastní, 76. Vyskočil, ŽK: Poliaček - Lukáš, H. Prokeš, Rozhodčí: K. Hrubeš - Pilný, Arnošt. Diváků: 1984.

České Budějovice: Křížek - Hašek, Lengyel, Deli, Hanzlík - L. Jarolím, Rýdel (76. Benát), Poliaček, Klesa (81. Wermke) -Vyskočil (87. Němec), Kalod.

Frýdek-Místek: Prepsl - Švrček, Coufal (22. Silveira), Literák, Žídek - Vrťo, Vašenda, Mozol, Dobrovolný (30. Talián) - Lukáš (80. Kovařík), H. Prokeš.

Pavel Hoftych (trenér Dynama): Vstoupili jsme do hry agresivně a dotlačili jsme tam první důležitý gól. Po něm jsme se uklidnili a nervozita opadla. Vstřelili jsme šťastné branky, ale neproměnili jsme naopak jasné příležitosti. Jsem spokojený s výhrou i předvedenou hrou.

Milan Duhan (trenér Frýdku-Místku): Od začátku utkání bylo vidět na domácích větší odhodlání a tahali jsme za kratší konec. Dynamo postupem času ukazovalo větší kvalitu, pomohla mu úvodní branka. Výhra soupeře mohla být vyšší.