Banes Motor vstoupil do předkola play off vítězně, Vary ale kousaly

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 06.03.2024 22:03

Hokejisté českobudějovického Banes Motoru vyhráli v úvodním duelu předkola extraligového play off nad Karlovými Vary 4:2. Druhý zápas se hraje znovu v Budvar aréně ve čtvrtek (17).

Banes Motor České Budějovice - Energie Karlovy Vary 4:2 (0:0, 1:2, 3:0)

Nebyl to pro domácí rozhodně jednoduchý zápas. Hosté měli v úvodní třetině dokonce více brankových příležitostí a první třetina přinesla také první důležirý moment. To když byl v 15. minutě vyloučen za podkopnutí na 5 minut plus do konce utkání nejlepší domácí střelec Ordoš. Domácí ale dlouhé oslabení přestáli.

Po přestávce šli do vedení Jihočeši. Pechova přihrávka se šťastně odrazila od brusle karlovarského obránce k Valskému a ten zblízka poprvé překonal Frodla. Ovšem hosté skóre obrátili, když nejdříve vyrovnal povedenou střelou Gríger a pak po chybách domácích v obraně poslal Energii do vedení zblízka před Hrachovinou volný Procházka.

Ve třetí třetině to dlouho vypadalo, že Motor bude branku Západočechů dobývat marně. Pak si ale vzal puk Gulaš a vyrovnal. Pak přišel další důležitý a zároveň zlomový moment utkání. Na pět minut plus do konce zápasu byl vyloučen hostující O. Beránek, domácí si vynutili zdrcující tlak a Harris dorážkou poslal Motor do vedení. Ještě v téže přesilovce se Harris trefil prakticky z té samé pozice i podruhé a definitivně rozhodl.

Branky a nahrávky: 22. Valský (Pech, Toman), 52. Gulaš (Štencel, Hovorka), 56. Harris (Kondelík, Pýcha), 58. Harris (Gulaš, Kondelík) – 28. Gríger (O. Procházka, T. Rachůnek), 35. O. Procházka (Gríger, T. Rachůnek). Vyloučení: 2:5 (navíc dom. Ordoš a host. O. Beránek 5 + do konce), využití: 2:0. Rozhodčí: Hribik, Mejzlík – Rampír, Blažek. Diváků: 5702. Stav série: 1:0.

Motor: Hrachovina – Hovorka, Gulaši, Pýcha, Štencel, Kachyňa, M. Doudera – Gulaš, Kondelík, Ordoš – F. Přikryl, Harris, Kubík – Valský, Pech, Toman – Vopelka, Koláček, Chlubna. Trenéři Čihák a Hanzlík.

K. Vary: Frodl – Mikyska, Bartejs, Plutnar, Huttula, Stříteský, McFadden, Dlapa – O. Beránek, Černoch, Kangasniemi – O. Procházka, Gríger, T. Rachůnek – Kružík, Hladonik, Redlich – Koffer, Kofroň, Adámek. Trenéři Eismann a Šik.

Hlasy trenérů:

Ladislav Čihák (Motor): „Ukázali jsme charakter, bojovnost, počkali jsme si na příležitost. Máme první bod a jedeme dál.“

Václav Eismann (K. Vary): „Padesát minut jsme bořili předpoklady všech analytiků, expertů a odborníků. Mužstvo pracovalo výborně a podle plánu. V rozhodujícím momentu jsme dali soupeři naší nedisciplinovaností to, co jsme mu dát neměli. Díky kvalitě přesilovky si domácí utkání vzali. Gratuluji domácím k prvnímu bodu, k dalším účastníkům na ledě se vyjadřovat nechci.“