V parádním zápase Banes Motor otočil skóre a Spartu porazil, Ordoš dal hattrick

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 26.01.2024 20:49

Hokejisté českobudějovického Banes Motoru porazili dnes ve 40. kole Tipsport extraligy v nádherném utkání pražskou Spartu 5:3, i když prohrávali 0:2 a 2:3. V neděli jedou Jihočeši do Olomouce (17.00).

Banes Motor České Budějovice - Sparta Praha 5:3 (0:2, 3:1, 2:0)

Přitom utkání začalo pro domácí šokem, protože Spartu poslal po pouhých 14 vteřinách do vedení Buchtele. V 7. minutě mohl vyrovnat Beránek, ale trefil tyčku. Ve 14. minutě Pražané vedení navýšili, když se před Hrachovinou objevil zcela nekrytý obránce Němeček a tečí usměrnil do sítě přihrávku od Chlapíka.

V závěru první třetiny šel natrestnou hostující Moravčík a když k němu hned na začátku druhé části putoval jeho kolega Kempný, otevřela se šance Motoru na snížení. A využil jí dokonale po pouhých sedmi vteřinách dvojnásobné přesily. A za další dvě minuty bylo srovnáno! Harris dokonale tečoval nahození Kachyni a bylo to 2:2. Sparta si ale vzala vedení zpět při přesilovce, trefil se Chlapík. Ve 32. minutě bylo ale znovu srovnáno, když Ordošovu branku musel posvětit až videorozhodčí. Motor mohl jít dokonce do vedení, ale Kondelík mířil pouze do tyčky.

V závěrečné dvacetiminutovce trefil nejdříve hostující Hauser tyčku, ale pak přišla velká chvíle domácího kapitána Gulaše. Proháčkoval se skrz sparťanskou obranu a střelou mezi betony Kořenáře poslal Motor do vedení. Sparta pak v závěru odvolala brankáře, tlačila, jenže v poslední minutě ujel ordoš a do prázdné branky zkompletoval hattrick.

Branky a nahrávky: 21. Ordoš (Kubík, Gulaš), 23. Harris (Kachyňa, M. Beránek), 32. Ordoš (Kondelík, Gulaš), 49. Gulaš (Kachyňa, Hrachovina), 60. Ordoš – 1. Buchtele (Chlapík, Horák), 13. D. Němeček (Chlapík, Buchtele), 27. Chlapík (Kempný). Vyloučení: 2:4, využití: 1:1. Rozhodčí: Šír, Obadal – Zíka, Axman. Diváků: 6421 (vyprodáno).

Motor: Hrachovina – Pýcha, Štencel, Kachyňa, M. Doudera, Hovorka, Gulaši, Vráblík – Gulaš, Kondelík, Ordoš – Kubík, Harris, M. Beránek – Valský, Vopelka, F. Přikryl – Koláček, M. Hanzl, Toman. Trenéři Čihák a Hanzlík.

Sparta: Kořenář – Mikliš, Krejčík, Moravčík, Kempný, Irving, D. Němeček, Mozík – Chlapík, Horák, Buchtele – Řepík, Sobotka, Forman – P. Kousal, O. Najman, Konečný – Hauser, Mužík, Ton. Trenéři Gross a Hořava.

Jiří Hanzlík (Motor): „Poznamenal nás rychle inkasovaný gól. V první třetině jsme vůbec nestačili intenzitě hry Sparty a byli jsme rádi, že byl stav pouze 0:2. Zlomovým momentem bylo, že se nám rychle podařilo dát ve druhé třetině dva vyrovnávací góly. Naše hra se zlepšila a po dlouhé době jsem viděl na hráčích chuť prát se v soubojích tak, jak si představujeme. Druhá třetina byla z naší strany velice dobrá. Ve třetí třetině měla Sparta silnou desetiminutovka a rozhodla individuální akce Milana Gulaše, Bojovností jsme si v závěru došli pro tři body.“

Pavel Gross (Sparta): „Gratuluji soupeři k vítězství. Začali jsme velmi dobře, dali jsme gól hned z prvního střídání a začátek utkání se nám povedl po dlouhé době a solidně jsme zvládli první třetinu. Ve druhé jsme ale udělali zbytečný faul, šli jsme do tří a vrátili soupeře do hry. Celou druhou třetinu jsme tahali za kratší konec. Soupeř vyrovnal na 3:3 a začínalo se zase od nuly. Deset minut třetí třetiny jsme zvládli slušně, ale pak rozhodla individuální akce, kdy domácí hráč jede od vlastní modré čáry. To se prostě nemůže stát.“