S lídrem extraligy sehrál Banes Motor parádní mač, bohužel vyšel naprázdno

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 23.01.2024 21:12

Hokejisté Banes Motoru České Budějovice uzavřeli třetí čtvrtinu základní části Tipsport extraligy prohrou 3:4 s lídrem tabulky Pardubicemi. Do čtvrté čtvrtiny vstoupí v pátek dalším domácím duelem se Spartou Praha (17:30).

Banes Motor České Budějovice - Dynamo Pardubice 3:4 (2:1, 1:1, 0:2)

Lepší vstup do zápasu si domácí nemohli přát. Už ve 2. minutě se Beránek natlačil před hostující branku a odražený puk poslal Harris do sítě. V 9. minutě šel na trestnou domácí obránce Vráblík, ale v oslabení pláchl Beránek a zvýšil na 2:0. Jenže v této početní výhodě stihly Pardubice snížit a na konci třetiny mohly i vyrovnat, jenže Hyka neproměnil trestné střílení nařízené za faul Pýchy.

Hosté se ale dočkali v úvodu prostřední části, když z blízka vyrovnal Sedlák a začínalo se jak se říká od nuly. Skóre pak na svojí stranu znovu otočil Motor, když se v přesilovce trefil Simon. Pak se několikrát vyznamenali oba brankáři a do šaten před třetí třetinou šli tedy s náskokem domácí.

Ve třetí třetině však o něj přišli. V 46. minutě vyrovnal Paulovič a v 51. minutě se trefil v přesilovce Hyka.

Branky a nahrávky: 2. Harris (M. Beránek), 9. M. Beránek (Kondelík), 27. Simon (Štencel) – 10. Čerešňák (L. Radil), 24. Sedlák (Hyka, Pánik), 46. Paulovič (Kaut), 51. Hyka (Čerešňák). Vyloučení: 4:3, využití: 1:2, v oslabení: 1:0. Rozhodčí: Kika, Vrba – Axman, Blažek. Diváků: 6025.

Banes Motor: Hrachovina – Vráblík, Štencel, Kachyňa, M. Doudera, Hovorka, Gulaši, Pýcha – Gulaš, Kondelík, Ordoš – Kubík, Harris, M. Beránek – Valský, F. Přikryl, Simon – Koláček, Vopelka, Toman.

Pardubice: Klouček – Čerešňák, D. Musil, Košťálek, T. Dvořák, L. Hájek, Vála, J. Kolář – Hyka, Sedlák, Pánik – L. Radil, T. Zohorna, R. Kousal – Kaut, A. Musil, Paulovič – Říčka, Poulíček, Mandát.

Hlasy trenérů:

Jiří Hanzlík (Motor): „Po první třetině jsme sice vedli 2:1, ale lepší jsme nebyli. Pardubice hrály výborně. Dvě třetiny byly řekněme vyrovnané. O výsledku rozhodla naše nevyspělost. Uděláme zbytečné fauly, jeden mimo hru, pak vysoká hůl. Jsou to drobné detaily, okamžiky určité hokejové nevyspělosti, které soupeř neudělá a proto vyhrál.“

Marek Zadina (Pardubice): „V první třetině jsme podali velmi dobrý výkon, i když jsme ji 1:2 prohráli. Hned na začátku domácí potrestali naši chybu a druhý gól jsme dostali při vlastní přesilovce, což se nám stalo už podruhé z sebou a musíme si na to dát pozor. Druhé třetina se nám nepovedla. Měli jsme v ní spoustu ztrát kotouče a soupeř nás dostal pod tlak. Ve třetí jsme zabrali, dvěma góly zápas otočili a posledních deset minut jsme odehráli systémově velmi dobře. Vítězství je pro nás skvělé, protože v Budějovicích se vyhrává hodně těžko.“