Banes Motor zase konečně porazil Karlovy Vary

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 14.01.2024 21:44

Hokejisté Banes Motoru České Budějovice vyhráli dnes ve 36. kole Tipsport extraligy nad Karlovými Vary 3:0 a svého soupeře porazili po necelých dvou letech. Další zápas odehrají Jihočeši ve středu v Plzni (17:30).

Banes Motor České Budějovice - HC Energie Karlovy Vary 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)

V úvodní třetině sice gól nepadl, ale dramatických situací bylo až až. V úvodu muselo domácímu brankáři Hrachovinovi (podal vynikající výkon) doslova zvonit v uších. Ve 3. minutě totiž Huttula a v 5. minutě Plutnar trefili vždy levou tyčku motorácké branky. V 8. minutě byl sám před Hrachovinou Rohan, ale neuspěl. Motor si obrovskou šanci vytvořil až v závěru první třetiny. Po akci Kondelíka a střele Ordoše vytáhl famózní zákrok Frodl, Ordošova následná dorážka skončila na horní tyči.

Skóre se změnilo v úvodu prostřední části. Doudera našel nádherným pasem na útočné modré čáře Valského, který se parádně uvolnil mezi obránci a sám před Frodlem nezaváhal a dělovkou nad lapačku dal na 1:0. Při druhém oslabení ujela domácí dvojice Ordoš - Filip Přikryl, dvakrát si vyměnili puk a druhý jmenovaný nedal Frodlovi šanci - 2:0. Také Energie mohla skórovat ve vlastním oslabení, když ujel Jiskra, nejel branku vůbec netrefil.

Ve třetí třetině mohl definitivně rozhodnout Kondelík, ale po rychlém přečíslení nastřelil jen tyč. Čtyři minuty před koncem byl zbytečně vyloučen Gulaš a hosté odvolali gólmana. Hrachovina předvedl při tutovce Procházky neuvěřitelný zákrok. Po něm sice rozhodčí dlouho zkoumali na videu, zda domácí gólman nechytil puk do lapačky ve vzduchu již za brankovou čárou, ale vše bylo v pořádku. Obětavě bojující domácí už si gól dát nenechali a naopak Simon do prázdné branky pečetil na konečných 3:0.

Branky a nahrávky: 23. Valský (M. Doudera, Hovorka), 34. F. Přikryl (Ordoš), 60. Simon. Vyloučení: 4:2, bez využití, v oslabení: 1:0. Rozhodčí: Šír, Vrba – Lhotský, Thuma. Diváků: 5914.

Motor: Hrachovina – Pýcha, Gulaši, Kachyňa, Štencel, Hovorka, M. Doudera, Vráblík – Gulaš, Kondelík, Ordoš – Kubík, F. Přikryl, M. Beránek – Valský, M. Hanzl, Simon – Koláček, Toman, Chlubna. Trenéři Čihák a Hanzlík.

K. Vary: Frodl – Plutnar, Huttula, Stříteský, Rohan, Bartejs, A. Rulík, Tureček – O. Beránek, Černoch, Jiskra – Kangasniemi, Kofroň, T. Rachůnek – O. Procházka, Hladonik, Redlich – Kružík, R. Přikryl, Koffer. Trenéři Bruk, Šik a Eismann.

Jiří Hanzlík (Motor): „Odehráli jsme z mého pohledu bezkrevnou první třetinu, kdy nás dvakrát zachránila tyč a v celém utkání nás podržel Dominik Hrachovina v brance. Druhá třetina se nám paradoxně povedla, protože s ní míváme problémy. Udělali jsme si dvougólový náskok, ale celkově jsme ji odehráli velice dobře. Byli jsme aktivní, vytvořili jsme si tlak do branky a měli jsme šance. Před třetí třetinou jsem si vzpomněl na náš poslední zápas proti Varům doma, kdy jsme také vedli 2:0, ale náskok ztratili. Soupeř od toho opět nebyl daleko, ale podařilo se nám to ustát a do prázdné branky jsme dali třetí gól.“

Václav Eismann (K. Vary): „Byli jsme spokojeni s naším výkonem v první třetině, kdy jsme plnili herní plán, který jsme si stanovili. Naopak jsme byli hrubě nespokojeni s druhou třetinou, kdy jsme dělali individuální chyby a v naší hře nebylo dostatečné úsilí. Ve třetí třetině jsme se zlepšili, ale soupeř si výhru zkušeně pohlídal a zvítězil zaslouženě. My jsme nedali už sto dvacet minut gól.“