Banes Motor si poradil s Olomoucí, Hrachovina neinkasoval

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 20.12.2023 20:51

Hokejisté Banes Motoru České Budějovice po reprezentační přestávce porazili dnes ve 28. kole Tipsport extraligy na domácím ledě Olomouc 4:0. V pátek se Jihočeši představí v Plzni (17.30).

Banes Motor České Budějovice - HC Olomouc 4:0 (2:0, 0:0, 2:0)

Motoru vyšel parádně vstup do utkání, ve 3. minutě je poslal do vedení při přesilovce ranou od modré Štencel. Na 2:0 pak zvýšil po parádní akci Gulaš. Na rozhraní první a druhé části nevyužili domácí sérii přesilovek, navíc sami faulovali, takže bylo po výhodě. K tomu byl ve 34. minutě vyloučen na pět minut + do konce obránce Gulaši, ale hosté se v dlouhé přesilovce neprosadili. Odpor Olomouckých pak ve třetí třetině definitivně zlomil Pýcha v početní výhodě, v závěru se Kondelík trefil v oslabení do prázdné klece hostů, kteří sáhli ke hře bez brankáře.

Branky a nahrávky: 3. Štencel (Harris, Kondelík), 19. Gulaš (M. Beránek, Harris), 51. Pýcha (M. Hanzl), 58. Kondelík. Vyloučení: 4:7 (navíc dom. Gulaši 5 + do konce), využití: 2:0, v oslabení: 1:0. Rozhodčí: Hribik, Pilný – Frodl, Zíka. Diváků: 6126.

Motor: Hrachovina – Hovorka, Gulaši, Pýcha, Štencel, Kachyňa, M. Doudera, Vráblík – Ordoš, Kondelík, Kubík – Gulaš, Harris, M. Beránek – Valský, M. Hanzl, F. Přikryl – Koláček, Toman, Chlubna. Trenéři Čihák a Hanzlík.

Olomouc: Konrád – Rutar, Ondrušek, Rašner, Švrček, T. Černý, Mareš – Bambula, J. Knotek, Kusko – J. Navrátil, Nahodil, Kunc – P. Musil, Macuh, Plášek – Menšík, Anděl, Klimek. Trenéři Tomajko a Petrovický.

Jiří Hanzlík (Motor): „Jsme rádi za tři body, protože zápasy po přestávce nikdy nebývají jednoduché. Pozitivní bylo, že jsme si pomohli v přesilovkách. Myslím, že umíme hrát lépe s kotoučem, ale pozitiva z vítězství jednoznačně převažují.“

Jan Tomajko (Olomouc): „Nezačali jsme utkání vůbec dobře, hned v úvodu zápasu jsme inkasovali v oslabení. V první třetině byly Budějovice všude dřív a vyhrávaly souboje. Nedostali jsme se do toho celý zápas. Dobře jsme zvládli snad jen oslabení, do kterých jsme se ale dostávali po zbytečných vyloučeních a pak nám chyběly síly dopředu. Domácí vyhráli zcela zaslouženě.“