Banes Motor nedopustil, aby brněnská Kometa zářila, porazil ji 5:2

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 05.11.2023 20:54

V osmnáctém kole Tipsport extraligy vyhráli dnes hokejisté českobudějovického Banes Motoru po výborném výkonu nad Kometou Brno 5:2. Nejvyšší soutěž má nyní reprezentační přestávku, po ní budou Jihočeši hostit v neděli 19. listopadu poslední Mladou Boleslav (17).

Banes Motor České Budějovice - Kometa Brno 5:2 (1:0, 2:0, 1:2)

Nápor domácích v první třetině sice přibrzdila dvě vyloučení, ale právě při druhém oslabení šli do vedení. Hostující obraně ujel Beránek a perfektním blafákem otevřel skóre.

Když ve druhé třetině využil Motor přesilovku Kondelíkem, vypadalo to už velmi nadějně. Výborně hrající Beránek pak byl faulován při brejku, nařízené trestné střílení ale kapitán Gulaš neproměnil. Pak vytasil fantastický zákrok domácí gólman Strmeň, který hokejkou vytěsnil puk mířící z hole Pospíšila pod horní tyč. Tato chvíle bude zcela jistě aspirovat na zákrok celé sezóny. Kondelík se pak znovu prosadil před brankovištěm a bylo to 3:0.

V nástupu do třetí třetiny zvýšil Kubík už na 4:0, v přesilovce pak trefil břevno. Ale hosté zbraně nesložili. Zaťovič snížil a když Cingel využil přesilovku, Kometa byla jako politá živou vodou. V závěru hosté odvolali brankáře a Toman do prázdné branky domácí definitivně uklidnil a dal na 5:2.

Branky a nahrávky: 16. M. Beránek (Harris), 27. Kondelík (Štencel, Gulaš), 38. Kondelík (Štencel, Kubík), 41. Kubík (Kondelík, Vráblík), 60. Toman – 50. Zaťovič (P. Holík), 52. Cingel (Flek). Vyloučení: 5:3, využití: 1:0, v oslabení: 1:0. Rozhodčí: Jeřábek, Jaroš – Svoboda, Hnát. Diváků: 6184.

Motor: Strmeň – Vráblík, Štencel, Hovorka, Gulaši, Štich, M. Doudera, Kachyňa – Gulaš, Kondelík, Kubík – Simon, Harris, Ordoš – M. Beránek, M. Hanzl, F. Přikryl – Chlubna, Vopelka, Toman. Trenéři: Čihák a Hanzlík.

Kometa: Furch – Lintuniemi, Ščotka, Holland, Kučeřík, Gazda, Ďaloga, Kaňák – Moses, Cingel, Kr. Pospíšil – Kos, Marcinko, Okál – Flek, P. Holík, Zaťovič – Kratochvíl, A. Zbořil, Vincour. Trenéři Modrý, Otoupalík a Horáček.

Ladislav Čihák (Motor): "Chtěli jsme do utkání dobře vstoupit, což se nám také celkem povedlo. Měli jsme dobrý pohyb. Utkání nám sedlo, dávali jsme tzv. špinavé góly, ale takové v dnešním hokeji padají. Při propracovaných obranných systémech je těžké dávat hezké. Malinkou kaňkou byl inkasovaný gól na 4:1, soupeř se dostal na koně a přidal ještě jeden. Měli jsme i štěstí, skvěle zachytal Honza Strmeň. Jsme rádi, že se nám povedlo utkání před pauzou takhle zvládnout a bude se nám lépe pracovat.“

Jaroslav Modrý (Kometa): „Neměli jsme energii a tahali jsme za kratší konec. Přesto mohlo utkání vypadat jinak, kdybychom dali kontaktní gól. Domácí podržel v důležitých momentech gólman. Nebyli jsme produktivní, naopak soupeř dával špinavé góly z předbrankového prostoru. Ke konci jsme zápas alespoň zdramatizovali.“