Motor se konečně dočkal po dlouhé době vítězství za tři body

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 31.10.2023 21:13

Konečně! V šestnáctém kole Tipsport extraligy vyhráli dnes hokejisté Banes Motoru České Budějovice nad Plzní 4:1 a po osmi utkáních v řadě, v nichž nebodovali naplno, si připsali tříbodové vítězství. V pátek Jihočeši nastoupí v Hradci Králové (18), v neděli hostí Kometu Brno (17).

Banes Motor České Budějovice - Škoda Plzeň 4:1 (0:0, 2:1, 2:0)

Od začátku zápasu bylo na domácích vidět, s jakou chutí a nasazením si jdou pro důležité vítězství. Jejich nápor sice zastavilo vyloučení Gulaše v 6. minutě, ale právě v oslabení mohli jít do vedení, jenže Toman sám před gólmanem neuspěl. Stejně tak ho ve 14. minutě napodobil právě Gulaš. A přesilovka Motoru v závěru třetiny změnu skóre také nepřinesla.

Ve druhé třetině nápor domácích pokračoval, ale byli to hosté, kdo šel do vedení. Do úniku se dostal Šiler a přesnou ranou k levé tyči otevřel skóre. Motor to však nepoložilo, Kondelík před brankou nádherně přihrál Ordošovi, který do odkryté klece vyrovnal. Jenže mohlo být zase zle, ale Söderlund naštěstí sám proti Strmeňovi vyšel naprázdno. A pak přišel další jihočeská paráda, v přečíslení 3 na 2 Beránek nahrál Hovorkovi a ten se nemýlil - 2:1.

Ve velmi dobrém výkonu pokračovali domácí i ve třetí třetině. Konečně také dokázali proměnit přesilovku. Na konci obléhání plzeňské klece mířil přesně Hanzl. Necelé tři minuty před koncem zkusili hosté power play, ale k žádnému vážnějšímu náporu je v pohodě hrající Motor nepustil a naopak Kubík do prázdné branky pečetil na konečných 4:1.

Branky a nahrávky: 29. Ordoš (Kondelík, Pýcha), 38. Hovorka (M. Beránek, M. Doudera), 44. M. Hanzl (Simon, Štencel), 60. Kubík – 26. Šiler (Indrák). Vyloučení: 2:7, využití: 1:0. Rozhodčí: D. Pražák, Šindel – Brejcha, Gerát. Diváků: 5705.

Motor: Strmeň – Vráblík, Štencel, Pýcha, Gulaši, Hovorka, M. Doudera, Štich – Kubík, Kondelík Ordoš – Gulaš, Harris, F. Přikryl – M. Beránek, M. Hanzl, Simon – Chlubna, Toman, Vopelka. Trenéři Čihák a Hanzlík.

Plzeň: Hlavaj – Zámorský, Kvasnička, A. Jiříček, Laakso, Piskáček, Malák, Dujsík – Hrabík, Lev, Schleiss – Holešinský, Indrák, Söderlund – Rekonen, Jansa, Pour – Šiler, P. Straka, Matys. Trenéři Kořínek a Bombic.

Jiří Hanzlík (Motor): „Pro nás je to hodně důležité vítězství, protože jsme už dlouho nevyhráli za tři body. Asi to nebyl nějaký hezký výkon, ale kluci se snažili a byli jsme v zápase aktivnější. Pomohly nám přesilovky a tentokrát jsme nehráli v oslabení. Zaslouženě jsme vyhráli.“

Petr Kořínek (Plzeň): „Takové utkání se mi těžko hodnotí. Sice jsme se dostali do vedení, ale hráli jsme nedisciplinovaně a měli jsme strašně moc vyloučení. To se pak nedá hrát. Ještě ve třetí třetině byl hratelný stav 2:1, ale chyběly nám větší emoce, abychom si šli pro vyrovnání. Jedna střela za třetí třetinu je strašně málo. Blahopřejeme soupeři k vítězství.“