Banes Motor otočil duel s Pardubicemi a vyhrál v prodloužení

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 22.10.2023 20:23

Po páteční prohře na Kladně po prodloužení (3:2) odehráli dnes hokejisté českobudějovického Banes Motoru parádní zápas s Pardubicemi. S lídrem soutěže sice prohrávali po dvou třetinách 0:2, ale nakonec vyhráli po prodloužení 4:3! Příští pátek přivítají doma pražskou Spartu (17.30).

Banes Motor České Budějovice - Dynamo Pardubice 4:3 pp (0:1, 0:1, 3:1 - 1:0)

Branky a nahrávky: 42. Gulaš (Štencel, Vráblík), 45. Harris (Kubík, Pýcha), 57. Kondelík (Gulaš, F. Přikryl), 63. Harris (F. Přikryl) – 14. L. Radil (Čerešňák, M. Kaut), 39. Čerešňák (L. Radil, Hyka), 54. Košťálek (Hyka, Sedlák). Vyloučení: 4:4 (navíc dom. Kachyňa 5 + do konce), využití: 1:2. Rozhodčí: Kika, Vrba – Zíka, Rampír. Diváků: 6156.

Motor: Strmeň – Hovorka, Gulaši, Vráblík, Štencel, Štich, Pýcha, Kachyňa – Kubík, Harris, Ordoš – Gulaš, Kondelík, F. Přikryl – Simon, M. Hanzl, M. Beránek – Valský, Toman, Chlubna. Trenéři Čihák a Hanzlík.

Pardubice: Will – Čerešňák, D. Musil, Košťálek, T. Dvořák, Hrádek, Vála, J. Kolář – Hyka, Sedlák, M. Kaut – Radil, T. Zohorna, R. Kousal – Paulovič, Ciencala, Říčka – Vondráček, Poulíček, Mandát. Trenéři Varaďa, M. Zadina a Krátoška.

Ladislav Čihák (Motor): „Věděli jsme, že přijede tým, který letos ještě neprohrál v základní hrací době a má neskutečnou fazonu. Bylo jasné, že pokud s takovým soupeřem chceme hrát vyrovnanou partii, tak nesmíme faulovat. To nám ale úplně nevyšlo, protože ve druhé třetině jsme hráli devět minut v oslabení. Prohrávali jsme 0:2, ale povedlo se nám dát kontaktní gól a ve třetí třetině mužstvo neskutečně šlapalo. Nepoložilo se ani po chybce, po které jsme dostali třetí gól. Jsem rád, že jsme poprvé v sezoně zvládli prodloužení, která se nám v předcházejících zápasech nedařila. Tým prokázal obrovskou sílu a soudržnost. Velkou pochvalu zaslouží také Honza Strmeň v brance, který odchytal svůj první letošní zápas a hned proti vedoucím týmu extraligy.“

Aleš Krátoška (Pardubice): „Gratuluji soupeři ke dvěma bodům, které si hlavně díky výborně zvládnuté třetí třetině zasloužil. Dvě třetiny jsme hráli velmi dobře a odpovídal tomu i výsledek. Vstup do třetí části se nám ale vůbec nepovedl a soupeř hrát tak, že jsme mohli prohrát i v základní hrací době. Takový výkon, jaký jsme předvedli ve třetí třetině, je neakceptovatelný.“