Motor nastřílel Linci sedm branek

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 31.08.2023 20:27

Dnešní mezinárodní konfrontaci zvládli hokejisté českobudějovického Banes Motoru v pohodě. V dalším přípravném zápase v rámci letní série Energie AG Motor Tour vyhráli nad rakouským Lincem jednoznačně 7:3. V neděli budou Jihočeši hostit v Budvar aréně osminásobného mistra Finska Kärpät Oulu (17).

Banes Motor České Budějovice - Black Wings Linz 7:3 (3:1, 1:1, 3:1)

Po úvodním oťukávání byli jasně lepší domácí, kteří ve 12. minutě vedli už 3:0. Nejdříve se během 7. minuty trefili Hovorka a Harris, poté využil dvojnásobnou přesilovku Gulaš. Hosté v 16. minutě snížili a v nástupu do druhé části potrestali až příliš v klidu hrající Motor druhou brankou. Do dvougólového trháku poslal domácí poté Pech. Ve třetí třetině viděli fanoušci stejně jako v první dvacetiminutovce opět čtyři branky. Linec se dostal na dostřel (4:3), ale pak skórovali už jen Jihočeši Hanzlem, Koláčkem a Gulašem, který dával při hře hostů bez brankáře přes celé kluziště.

Branky a nahrávky: 7. Hovorka (Toman, Chlubna), 7. Harris (Gulaš), 12. Gulaš (Pech, Kubík), 26. Pech (Simon), 56. M. Hanzl (Gulaš), 58. Koláček (Hovorka), 59. Gulaš – 16. Knott (Romig), 23. Feldner (Mackenzie, Stajnoch), 53. Feldner (Knott). Vyloučení: 2:3, využití: 1:0. Rozhodčí: L. Květoň, Ondráček – Zíka, Rampír. Diváků: 2640.

Motor: Strmeň – Hovorka, M. Doudela, Pýcha, Gulaši, Štencel, Kachyňa – Gulaš, Harris, Kubík – Simon, Pech, Ordoš – M. Beránek, M. Hanzl, F. Přikryl – Chlubna, Toman, Koláček. Trenéři Čihák a Hanzlík.