Motor nadělil Kladnu bůra a poslal ho do baráže

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 03.03.2023 21:29

Bitva roku. Zápas o všechno. Nůž na krku. Utkání dnešního 51. kola Tisport extraligy mezi hokejisty českobudějovického Motoru a kladenskými Rytíři, tedy předposledního s posledním, rozluštilo tajenku, která celý týden udržovala fanoušky v napětí. Motor vyhrál 5:2 a poslal Kladno do baráže s vítězem 1. ligy. Poslední zápas sezony, ve kterém už o nic nepůjde, odehrají Jihočeši v neděli v Plzni (16:30).

Motor České Budějovice - Rytíři Kladno 5:2 (0:0, 4:1, 1:1)

Domácí nasadili do branky Hrachovinu a do sestavy se vrátili uzdravení Pech s Čachotským, hosté přijeli samozřejmě i se svými největšími hvězdami Jágrem a Plekancem. Zápas začal zostra, hned v první minutě Jágr bekhendem mířil k pravé tyči, ale domácí gólman měl vyrážečku na správném místě. Na druhé straně se sám před Brízgalou neprosadil Gulaš. Jinak hra byla plná nervozity, nikdo nechtěl udělat chybu. Do šaten se tak šlo po první třetině bez branek.

Ve druhé třetině přišla pro domácí sedmiminutovka snů. Od 27. do 34. minuty se totiž trefil hned čtyřikrát, z toho jednou v přesilovce. Vyprodaná Budvar aréna byla v extázi, v 38. minutě jí ale trochu zchladilo snížení Kladna.

Do třetí dvacetiminutovky hosté vyměnili gólmany, Bow chytil několik šancí Motoru a když hosté dali druhý gól, rázem se na hokejky domácích vkradla nervozita. Uklidnit je mohl Vondrka, ale sám před Bowem neuspěl. Skvěle bojující Motor už si ale klíčové tři body vzít nenechal. Gulaš nejprve nastřelil v přesilovce tyč, ale obránce Vráblík pak bombou od modré pečetil na konečných 5:2.

Branky a nahrávky: 27. Valský (Vondrka, Šenkeřík), 29. Zd. Doležal (M. Hanzl, Percy), 33. Šenkeřík (Vondrka), 34. F. Přikryl (Kachyňa, Percy), 56. Vráblík (Štencel, Valský) – 38. Filip (Slováček, Kubík), 45. Klepiš (M. Procházka, Ticháček). Vyloučení: 3:3, využití: 2:0. Rozhodčí: Jeřábek, Šír – Lederer, Lhotský. Diváků: 6421 (vyprodáno).

Motor: Hrachovina – Vráblík, Štencel, Percy, Bindulis, Kachyňa, Šenkeřík – Gulaš, Pech, Dzierkals – Valský, M. Hanzl, Vondrka – Zd. Doležal, Toman, Čachotský – F. Přikryl, A. Raška, Strnad. Trenéři Čermák, Fousek a J. Novotný.

Kladno: Brízgala (41. Bow) – Dotchin, Kehar, Cibulskis, Sotnieks, Ticháček, Slováček, Veber – Jágr, Plekanec, Kubík – Indrák, Klepiš, Babka – Zikmund, Filip, M. Procházka – Michnáč, Pytlík, O. Bláha. Trenéři Vejvoda, Skrbek a Mach.

Hlasy trenérů:

David Čermák (Motor): "Byl to strašně těžký zápas. Chtěl bych vyzvezdnout naše hráče, kteří šli do zápasu s horečkami a zraněními. Klobouk dolů před nimi, jak to zvládli. Jsme rádi, že jsme se vyhnuli baráži."

Pavel Skrbek (Kladno): "Díky našim soupeřům jsme ještě v tomto utkání dostali šanci hrát o záchranu, ale utkání jsme nezvládli a budeme hrát baráž."