Dvakrát Motor náskok Mountfieldu dotáhl, potřetí už ne a vyšel naprázdno

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 02.02.2023 21:14

V předehrávce 44. kola Tipsport extraligy prohráli dnes hokejisté českobudějovického Motoru s královéhradeckým Mountfieldem 2:3 a zůstali tak přišpendleni na předposledním místě tabulky. Zápas nevyšel především domácímu brankáři Hrachovinovi, jenž pustil dva laciné góly a svůj celek nepodržel.

Motor České Budějovice - Mountfield HK 2:3 (0:1, 1:1, 1:1)

V úvodní třetině šli hosté dvakrát rychle za sebou do oslabení, ale Motor přesilovky nevyužil. Poté přišel stejně jako při nedávném mezistátním utkání se Švédskem problém s dírou v ledu a ve 14. minutě putovaly oba celky předčasně do kabin s tím, že zbytek úvodního dějství se dohraje po přestávce. Když se začalo znovu hrát, putoval na trestnou lavici Štencel a hosté přesilovku využili, od modré se prosadil McCormack. Vyrovnání se domácí dočkali v 25. minutě, parádně se v početní výhodě trefil Vráblík. Jenže do kabin šel s náskokem Mountfield. Chalupovo nepříliš prudkou střelu sice Hrachovina chytil, ale puk si následně srazil do sítě. V závěru třetiny byl vyloučen hostující Kalina, po přestávce v pokračující přesilovce rychle srovnal Gulaš. Jenže místo toho, aby se Motor nadechl k náporu, přišla další fatální chyba brankáře Hrachoviny. Nahozený puk si pořádně u pravé tyčky nepohlídal a zase si ho srazil do brány. Vyrovnání pak nepřinesla ani gólovka Gulaše při power play, takže Motor vyšel naprázdno.

Branky a nahrávky: 25. Vráblík (Štencel, Pech), 41. Gulaš (Zd. Doležal, Čachotský) – 15. McCormack (Blain), 38. Chalupa (Kalina), 45. Štohanzl. Vyloučení: 4:7, využití: 2:1. Rozhodčí: Hejduk, Jaroš – J. Svoboda, Hnát. Diváků: 5654.

Motor: Hrachovina – Vráblík, Štencel, Percy, Šenkeřík, Kachyňa, Bindulis – Gulaš, Pech, Čachotský – Valský, M. Hanzl, Vondrka – Zd. Doležal, Toman, Dzierkals – Tomeček, A. Raška, Strnad. Trenéři Čermák, Fousek a J. Novotný.

Hradec: Kiviaho – McCormack, Jank, Blain, Kalina, F. Pavlík, Rosandič, P. Marcel – Lev, Cingel, Eberle – Werek, Lalancette, R. Pavlík – Jergl, Kevin Klíma, Perret – Lang, Štohanzl, Chalupa. Trenéři T. Martinec, P. Svoboda a Hamara.

Hlasy trenérů:

David Čermák (Motor): „Jsme nespokojeni, protože jsme chtěli uhrát nějaké body. Pořád jsme v utkání jenom dotahovali a dostali jsme nešťastné góly, které jdou ale za celým týmem.“

Petr Svoboda (Hradec): „Chyběl nám pohyb a nebylo to z naší strany ono. Jsme strašně rádi, že jsme dokázali vždycky v utkání vést. To bylo strašně důležité a byl to klíč k úspěchu. Pomohli jsme si přesilovkou, ale sami jsme dvakrát v oslabení inkasovali, i když jsme se na početní výhodu soupeře připravovali. Do kabiny patří poděkování, že jsme našli cestu k vítězství.“