Motor díky skvělému finiši bere proti Mladé Boleslavi dva body

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 27.01.2023 21:20

Hokejisté českobudějovického Motoru vyhráli dnes ve 42. kole Tipsport extraligy nad Mladou Boleslaví díky dramatickému finiši 5:4 v prodloužení, když v normální hrací době vyrovnali v čase 59:59 při hře bez brankáře. Další zápas odehrají Jihočeši v neděli v Litvínově (15:30).

Motor České Budějovice - BK Mladá Boleslav 5:4 pp (0:1, 2:0, 2:3 - 1:0)

Bylo to utkání zvratů. Hosté šli v první třetině do vedení, domácí v prostřední části dvěma góly skóre otočili a na začátku třetí třetiny hráli přesilovku. Tu nevyužili a Boleslav pak třemi trefami šla do trháku 2:4 a s Motorem to čtyři a půl minuty před koncem základní hrací doby nevypadalo vůbec dobře. Jenže přišly velké chvíle útočníka Hanzla. Nejdříve snížil a při power play v čase 59:59 tečí před brankou vyrovnal. V prodloužení pak přihrál Štenclovi, který dokonal další obrat a Jihočeši získali dva cenné body.

Branky a nahrávky: 24. Koláček (Chlubna, Tomeček), 36. Vondrka (Gulaš, Hovorka), 57. M. Hanzl (Šenkeřík), 60. M. Hanzl (Gulaš, Pech), 63. Štencel (M. Hanzl) – 11. Lunter (Dvořáček), 45. Lintuniemi (D. Přibyl, Dvořáček), 54. D. Šťastný (Bičevskis, J. Stránský), 56. Bičevskis (D. Šťastný, J. Stránský). Vyloučení: 2:1, využití: 0:1. Rozhodčí: Šindel, Hribik – J. Svoboda, Špůr. Diváků: 5377.

Motor: Hrachovina – Vráblík, Štencel, Percy, Šenkeřík, Hovorka, Bindulis – Gulaš, Pech, Vondrka – Valský, M. Hanzl, Dzierkals – Zd. Doležal, Toman, Strnad – Tomeček, Koláček, Chlubna. Trenéři Čermák, Fousek a J. Novotný.

Ml. Boleslav: F. Novotný – Pláněk, Pýcha, Lintuniemi, Jánošík, A. Čech, R. Jeřábek, od 41. navíc Štich – Lantoši, O. Roman, Söderlund – D. Šťastný, Bičevskis, J. Stránský – Kelly Klíma, O. Najman, M. Beránek – Dvořáček, D. Přibyl, Lunter. Trenéři Kalous, Haken a Pletka.

David Čermák (Motor): „Máme smíšené pocity. Dokázali jsme zápas otočit na 2:1 a na začátku třetí třetiny jsme hráli přesilovku. Tu jsme ale nevyužili, zápas otočila Boleslav a vzhledem k jejímu vedení 4:2 jsou pro nás dva body zlaté.“

Petr Haken (Boleslav): „Odehráli jsme velmi dobrou první třetinu, i když nás v ní také několikrát podržel Filip Novotný v brance. Na začátku druhé části jsme nevyužili tři šance a pak byli lepší domácí. Ve třetí třetině jsme si pomohli přesilovkou. Závěr jsme ale určitě měli zvládnout lépe, zbytečně jsme ztratili dva body.“