Motor přežil infarktový závěr a počtvrté v sezoně porazil mistra z Třince

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 22.01.2023 21:32

Po páteční bolestné prohře s Plzní v prodloužení 3:4 odehráli hokejisté českobudějovického Motoru v dnešním 40. kole Tipsport extraligy další dramatické utkání, tentokráte se šťastným koncem. Vyhráli nad obhájci titulu z Třince 3:2 a mistra dokázali porazit i počtvrté v sezoně. A závěr tohoto duelu byl přímo infarktový!

Motor České Budějovice - Oceláři Třinec 3:2 (1:1, 2:0, 0:1)

Na začátku utkání to s Jihočechy nevypadalo moc dobře. Hrehorčák sice v 5. minutě ještě sám proti Hrachovinovi neuspěl, ale zanedlouho Nestrašil poslal Třinec do vedení v početní výhodě. V polovině třetiny však přišla pro domácí vzpruha. Před gólmana Kacetla se dostal Pech a střelou mezi betony srovnal. Ve druhé třetině šel Motor do dvougólového trháku. Nejdříve Gulaš trefil v polovině utkání levou tyč, ale odražený pul poslal bleskurychle do sítě. Hrubku třinecké obrany pak trefou pod horní tyčku potrestal Valský. Chyb se však v obraně nevyvarovali ani domácí a jednu z nich využil čtyři a půl minuty před koncem základní hrací doby znovu Nestrašil. Hosté pak sáhli ke hře bez brankáře a v posledních vteřinách se stalo něco, co se jen tak nevidí. Před Hudáčkem byla zcela odkrytá branka, jenže trefil jen levou tyčku a následnou dorážku odvrátil obránce Vráblík. Doslova to byl infaktový moment! Oceláři však můžou cítit křivdu, za stavu 1:1 jim rozhodčí neuznali naprosto regulérní gól Doudery.

Branky a nahrávky: 11. Pech (Strnad, Gulaš), 31. Gulaš (Pech, Bindulis), 37. Valský (Vondrka) – 7. Nestrašil (L. Hudáček), 56. Nestrašil (M. Daňo). Vyloučení: 6:2, využití: 0:1. Rozhodčí: Hejduk, Sýkora – Brejcha, Malý. Diváků: 4844.

Motor: Hrachovina – Vráblík, Štencel, Percy, Šenkeřík, Hovorka, Bindulis – Gulaš, Pech, Vondrka – Valský, M. Hanzl, Dzierkals – Zd. Doležal, Vopelka, Strnad – Tomeček, Toman, Koláček. Trenéři Čermák, Fousek a J. Novotný.

Třinec: Kacetl – Marinčin, Havránek, J. Jeřábek, Čukste, Roth, M. Doudera – M. Růžička, Miloš Roman, Nestrašil – Hrňa, L. Hudáček, M. Daňo – Kurovský, Hrehorčák, Chmielwski – Dravecký, Haas, Svačina. Trenéři Moták a Országh.

Hlasy trenérů:

Jiří Novotný (Motor): „Opět jsme měli špatný vstup do utkání, což nás trápí celou sezonu. Začali jsme hrát až od desáté minuty. Do té doby byl Třinec jasně lepší. Ve druhé třetině nám začaly jít nohy, hráli jsme to, co jsme si řekli, a zaslouženě jsme soupeři odskočili. Za třetí třetinu musím kluky pochválit, s jakou obrovskou obětavostí jsme bránili oslabení. Měli jsme v závěru i štěstí. Musíme se učit, jak dotáhnout podobné vyrovnané zápasy.“

Vladimír Országh (Třinec): „Slušně jsme do utkání vstoupili a šli jsme do vedení. Ale zbytečně jsme si nechali vyrovnat a ve druhé třetině jsme udělali velké množství chyb, takže nám domácí odskočili na dvoubrankový rozdíl. V úvodu třetí třetiny nám vůbec nevyšly dvě přesilovky, což nás dost srazilo. Dali jsme kontaktní gól, v závěru jsme měli obrovskou šanci, ale vyrovnat se nám nepodařilo.“