Motor v duelu týmů ze dna tabulky Kladno jasně přejel

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 15.01.2023 20:40

V důležitém zápase týmů ze spodu tabulky porazili dnes hokejisté českobudějovického Motoru v 38. kole Tipsport extraligy Kladno jednoznačně 6:2. V úterý čeká českobudějovický tým dohrávka v Praze na Spartě (18:30).

Motor České Budějovice - Rytíři Kladno 6:2 (3:1, 1:0, 2:1)

Ve 2. minutě putoval na trestnou lavici hostující Zikmund, minutu jeho spoluhráč Melka a Motor měl dvojnásobnou početní výhodu. Tu sice nevyužil, ale při klasické přesilovce 5 na 4 poslal domácí do vedení Percy. To Jihočechy povzbudilo a v polovině 8. minuty zvýšil Strnad. Když pak seděl na trestné lavici Jágr, Dzierkals zvýši na pro Kladno už hrozivých 3:0. Naději vrátil Rytířům Plekanec. Ve druhé třetině využil Motor Percym bleskově další přesilovku a bylo to opět o tři góly - 4:1. Na začátku třetí třetiny šel za katr na 2+2 Plekanec, k němu zanedlouho Kehar a Gulaš v dvojnásobné přesilovce nekompromisně zavěsil. Plekanec v oslabení sice snížil, ale při hře hostů bez brankáře uzavřel účet utkání znovu Gulaš.

Branky a nahrávky: 4. Percy (M. Hanzl, Gulaš), 8. Strnad, 13. Dzierkals (Štencel, Vráblík), 22. Percy (Pech) , 44. Gulaš (Pech, Percy), 59. Gulaš (Dzierkals, Vráblík) – 15. Plekanec (Jágr), 45. Plekanec (Kubík). Vyloučení: 2:8, využití: 4:0. Rozhodčí: Pražák, Šindel – Brejcha, Gerát. Diváků: 6421 (vyprodáno).

Motor: Hrachovina – Vráblík, Štencel, Percy, Šenkeřík, Hovorka, Bindulis, Kachyňa – Gulaš, Pech, Vondrka – Valský, M. Hanzl, Dzierkals – Zd. Doležal, Vopelka, Strnad – Tomeček, Toman, Koláček. Trenéři Čermák, Fousek a J. Novotný.

Kladno: Bow (24. Brízgala) – Dotchin, Kehar, Slováček, Ticháček, Babka, Cibulskis, Klikorka – Jágr, Plekanec, Kubík – Filip, Indrák, Brodecki – Beran, Pytlík, M. Procházka – Melka, Zikmund, O. Bláha. Trenéři: Vejvoda, Skrbek a Mach.

David Čermák (Motor): „Pomohli jsme si přesilovými hrami, díky kterým jsme zápas rozhodli. Čtyři góly v přesilovkách se nepodaří dát každý zápas. Tomáše Čachotského si stáhla Jihlava, ale jednáme, abychom ho mohli ještě do konce sezony využít.“

Pavel Skrbek (Kladno): „Zápas jsme ztratili hned v první desetiminutovce, kdy jsme domácím nabídli tři přesilovky a oni je dokázali využít. Pak už si soupeř zápas pohlídal. Sice jsme měli šance na vyrovnání, ale on nám pokaždé odskočil. Utkání jsme si prohráli vlastní nedisciplinovaností.“