Motor zvládl poslední letošní domácí zápas, duel s Olomoucí otočil ve třetí třetině

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 28.12.2022 20:36

Hokejisté českobudějovického Motoru zvládli poslední domácí utkání v tomto roce na výbornou. V dnešním 32. kole Tipsport extraligy porazili Olomouc 4:2 díky parádnímu obratu ve třetí třetině. Nyní čekají Jihočechy dva těžké venkovní zápasy v Pardubicích (30. 12.) a na Spartě (3. 1.).

Motor České Budějovice - HC Olomouc 4:2 (0:0, 1:2, 3:0)

Ačkoliv v první třetině byla k vidění celá řada šancí na obou stranách, branka nepadla. Skóre se tak měnilo až v prostřední části. Hanáci šli do vedení v přesilovce, přičemž gól Nahodila rozhodčí posvětili až po zhlédnutí videa. Domácí srovnali rovněž v početní výhodě, když se trefil obránce Percy. Do kabin ale šli nakonec spokojenější hosté, díky teči Olesze vedli znovu o gól. Ovšem třetí třetina, to byla parádní jízda Motoru. Nejdříve Bindulisovu střelu tečoval výzbrojí Čachotský a srovnal, do vedení Jihočechy pak poslal Pech, který v přesilovce trefil brusli olomouckého obránce, od které se puk odrazil za Lukášova záda. V závěru sáhla Olomouc ke hře bez brankáře, ale neuspěla. Naopak to byl domácí Valský, který ujel a bez problémů do prázdné klece uzavřel skóre.

Branky a nahrávky: 33. Percy (Gulaš, Hanzl), 46. Čachotský (Bindulis, M. Toman), 53. Pech, 60. Valský – 23. Knotek (Nahodil), 37. Olesz (Švrček, Knotek). Rozhodčí: Kika, Obadal – Zíka, Rampír. Vyloučení: 4:4, navíc 5 minut plus do konce Mareš (OLO).
Využití: 2:1. Diváci: 6257.

Motor: Strmeň – Štencel, Vráblík, Šenkeřík, Percy, Bindulis, Hovorka, Kachyňa – Dzierkals, Pech, Gulaš – Čachotský, Hanzl, Valský – Strnad, M. Toman, Přikryl – Karabáček, Vopelka, Tomeček. Trenéři: Čermák, Fousek a Novotný.

Olomouc: Lukáš – Ondrušek, Kunc, Mareš, Kočí, Rašner, Švrček – J. Káňa, Knotek, Bambula – Klimek, Nahodil, P. Musil – Plášek ml., Kusko, Navrátil – Anděl, Strapáč, Olesz. Trenéři: Tomajko a Žabka.

David Čermák (Motor): „Chtěli jsme potvrdit tři body z Hradce, což se nám také povedlo. Olomouc je ale hodně silný soupeř a strašně těžko se proti němu hraje. Jsme rádi, že se nám zápas podařilo otočit, i když jsme dvakrát prohrávali. Opět jsme si pomohli v přesilovkách a důležité bylo, že jsme zvládli i hru v oslabení.“

Jan Tomajko (Olomouc): „Přijeli jsme v hodně okleštěné sestavě, přesto jsme začali dobře. Dvě třetiny jsme vedli a měli jsme vedení udržet. Bohužel se nám to nepodařilo. Gól na 2:2 byl strašně laciný. Potom jsme udělali zbytečné fauly a připravili se tak o možnost vyrovnat.“