Češi v Budvar aréně Švédům podlehli, trhlina v ledu hrozila předčasným ukončením zápasu

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 10.11.2022 22:49 - Aktualizováno: 10.11.2022 22:54

V úvodním zápasu turnaje Karjala, který je součástí série Euro Hockey Tour, prohrál český národní hokejový tým v Českých Budějovicích se Švédskem 1:4. Zbývající zápasy se hrají o víkendu ve finském Turku, v sobotu nastoupí Češi proti Finsku (15.30) a v nedělí proti Švýcarsku (11.30).

Česko - Švédsko 1:4 (0:2, 0:0, 1:2)

V úvodní třetině toho k vidění příliš moc nebylo, zaujalo snad jen tempo hry. Skóre se pohnulo v prostřední části ve prospěch Švédů, když se v 27. minutě během 40 vteřin dvakrát trefil Petersson. V čase 27:16 byla hra přerušena kvůli trhlině v ledě, týmy odešly do šaten a dokonce hrozilo ukončení utkání. Ledová plocha totiž nesplňovala pravidla IIHF a led se nedařilo opravit. Když se tak stalo, byla vyhlášena 10minutová přestávka pro zamrznutí ledu. Poté následovala další 20minutová přestávka, během níž se na led vydali i hasiči s přístroji s tekutým dusíkem, a po ní se rozhodlo, že se bude pokračovat, což vyprodaná Budvar aréna kvitovala bouřlivým aplausem. Takže po 40 minutách, kdy se hala proměnila v jednu velkou diskotéku, se hrál opět hokej. Chlapík ihned trefil tyčku, skóre se do druhé přestávky nezměnilo. A byl to právě Chlapík, který na začátku třetí třetiny rychle snížil a dal Čechům naději. Ta však vzápětí po sérii chyb u vlastní branky zhasla, protože Petersson dovršil hattrick. A když se pak v jedné z přesilovek trefil od modré Alsing, bylo definitivně rozhodnuto.

Branky a nahrávky: 41. Chlapík - 27. Petersson (Sellgren), 27. Petersson (Lindholm, Alsing), 42. Petersson (Lindholm), 49. Alsing (Johansson). Vyloučení: 5:4, využití: 0:1. Rozhodčí: Hebesen (Švýc.), Kohlmüller (Něm.) – J. Ondráček, Hynek. Diváků: 6164 (vyprodáno).

Česko: Langhamer – Košťálek, T. Dvořák, Kundrátek, Ščotka, Mozík, Sklenička, L. Zábranský ml., Mašín – Chlapík, M. Špaček, Lenc – Horký, Holík, Červenka – H. Zohorna, Kodýtek, Smejkal – P. Kousal, Poulíček, O. Beránek. Trenéři Jalonen, L. Zábranský st. a Erat.

Švédsko: Högberg – Pudas, Engsund, L. Bengtsson, Sellgren, Folin, Alsing, Larsson, Häman Aktell – Möller, Johansson, Dahlén – Petersson, P. Lindholm, Brännström – Karlkvist, Johnson, Hugg, – Friberg, A. Bengtsson, Lang. Trenér Sam Hallam.