Motor poprvé v semifinále Spartu porazil a série bude pokračovat v pondělí v Praze

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 08.04.2022 22:43

Po včerejší porážce v prodloužení (2:3), kdy ještě pět minut před koncem vedli 2:0 a hosté pak srovnali při pětiminutové přesilovce po vyloučení Gulaše a v nastaveném čase zápas otočili, dnes hokejisté českobudějovického Motoru ve čtvrtém zápase semifinálové série play off extraligy poprvé pražskou Spartu porazili. Vyhráli 3:1 a odmítli tak konec série, která bude pokračovat v pondělí v Praze.

Motor České Budějovice - Sparta Praha 3:1 (0:0, 2:1, 1:0)

Jihočeši se museli obejít bez potrestaného kapitána Milan Gulaše, který dostal jednozápasový distanc za faul na Davida Tomáška ze čtvrtečního třetí duelu, a kvůli zranění chyběl i další útočník Václav Karabáček. Do sestavy se místo nich zařadili Tomáš Chlubna a Josef Koláček. Sparta nasadila po zranění útočníka Davida Kašeho, který nahradil Gennadije Stoljarova. Po úvodní bezbrankové dvacetiminutovce poslal Motor do vedení výborně hrající Voženílek (přitom v úterý absolvoval operaci zlomené čelisti a hraje s celoboličejovým krytem), za Spartu sice vyrovnal Thorrel, ale vítěznou branku vstřelil v čase 35:20 Abdul a v 57. minutě zpečetil výsledek Pech. Stav se nezměnil ani v závěrečné power play Sparty.

Branky a nahrávky: 23. D. Voženílek (Štencel, Vráblík), 36. Abdul (Štencel, Pech), 55. Pech (Abdul, Vondrka) – 34. E. Thorell (Dvořáček). Vyloučení: 1:2, bez využití.  Rozhodčí: Jeřábek, Mrkva – J. Ondráček, Špůr. Diváků: 6421 (vyprodáno). Stav série: 1:3.

Motor: Hrachovina – Vráblík, Štencel, Piskáček, Percy, Bučko, Šenkeřík, Štich – Valský, J. Novotný, D. Voženílek – Vondrka, Pech, Abdul – Chlubna, M. Hanzl, M. Beránek – J. Ondráček, Koláček, Holec. Trenéři Modrý, P. Martinec a Fousek.

Sparta: J. Hudáček – D. Němeček, Matuškin, Pavelka, Polášek, T. Dvořák, Moravčík, Jurčina – Řepík, Sobotka, Forman – Chlapík, Tomášek, D. Kaše – Šmerha, Horák, E. Thorell – Dvořáček, Vitouch, Buchtele. Trenéři Jandač, Hořava, Hamara a J. Hlinka.

Hlasy trenérů:

Jaroslav Modrý (Motor): „Kluci podali koncentrovaný výkon podpořený výborným gólmanem, který nám dal šanci vyhrát. Bojovali jsme a věděli jsme, co se může stát, když prohrajeme.“

Josef Jandač (Sparta): „Motor vyhrál zaslouženě. Byl hladovější a chtěl vítězství víc než my. Domácí byli důraznější v osobních soubojích a my jsme je nepřetlačili. Soupeř hrál opravdu na krev, zatímco my ne.“