Neuvěřitelným závěrem urval Motor i druhý zápas čtvrtfinále play off. V poslední minutě dal dva góly

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 22.03.2022 20:34 - Aktualizováno: 22.03.2022 20:36

Hokejisté českobudějovického Motoru vyhráli dnes na svém ledě i druhý zápas čtvrtfinále play off a v sérii vedou nad Pardubicemi 2:0. O dnešním vítězství Motoru se bude určitě ještě dlouho mluvit, protože minutu před koncem prohrával 1:2, gólem při power play v čase 59:19 vyrovnal a ve chvíli, kdy už každý viděl prodloužení, rozhodl v 59:51 o vítězství Jihočechů Pech. Série se nyní stěhuje do východních Čech, v Pardubicích se bude hrát v pátek a sobotu.

Motor České Budějovice - Dynamo Pardubice 3:2 (0:1, 1:1, 2:0)

Pardubice vstoupily do druhého čtvrtfinálového duelu lépe než v pondělí, do vedení je poslal v 16. minutě Vála. Ve druhé třetině hosté zvýšili v 27. minutě z přesilové hry Říčkou. Domácí vrátil do hry o čtyři minuty později Holec, který překonal Frodla a snížil na jednobrankový rozdíl.

Závěrečná třetina, to bylo drama, zejména pak na jejím konci. Jihočeši ve snaze srovnat krok odvolali v závěru utkání Hrachovinu a 41 sekund před koncem srovnal skóre Hanzl. Ani to ale nebylo vše. Šokované Dynamo dorazil devět sekund před koncem Pech.

Branky a nahrávky: 32. Holec (Vondrka, Percy), 60. M. Hanzl (Percy, Pech), 60. Pech (J. Ondráček) – 16. Vála (Camara, Matýs), 27. Říčka (Ciencala, R. Kousal). Vyloučení: 8:7, využití: 0:1. Rozhodčí: Jeřábek, R. Svoboda – J. Ondráček, Zíka. Diváků: 6421 (vyprodáno). Stav série: 2:0.

Motor: Hrachovina – Percy, Piskáček, Bučko, Šenkeřík, Vráblík, Štencel, Štich – J. Ondráček, Pech, Abdul – Gulaš, Holec, Vondrka – Valský, J. Novotný, D. Voženílek – Karabáček, M. Hanzl, M. Beránek. Trenéři Modrý, P. Martinec a Fousek.

Pardubice: Frodl – J. Zdráhal,J. Mikuš, Košťálek, Vála, Hrádek, J. Kolář, Nedbal – A. Musil, Poulíček, Blümel – Ciencala, R. Kousal, Říčka – Camara, Paulovič, Matýs – O. Rohlík, Anděl, Koffer. Trenéři R. Král, Havíř a P. Sýkora.

Hlasy trenérů:

Jaroslav Modrý (Motor): „Ke konci zápasu jsme měli trochu štěstí, ale šli jsme si za tím. Za odraženými puky a pro tu ránu navíc, abychom utkání převrátili na naši stranu. Soupeř měl po většinu utkání převahu, měli jsme i kliku, když hosté několikrát nastřelili tyčku a náš gólman ještě plno věcí pochytal. Ale to je hokej.“

Richard Král (Pardubice): „Těžko se mi utkání hodnotí. Celý zápas jsme byli jednoznačně lepší, vytvořili jsme si mraky šancí, čtyřikrát jsme nastřelili tyč. Udělali jsme snad jen dvě chyby a dostali jsme tři góly. Smekám před výkonem našich hráčů, nemám jim prakticky co vytknout.“