Motor si vyšlápl na lídra tabulky, Třinec obral o dva body

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 28.01.2022 21:15

Ve 46. kole Tipsport extraligy hokejisté českobudějovického Motoru dnes poprvé v sezoně porazili lídra soutěže z Třince, v utkání bohatém na branky vyhráli 5:4 v prodloužení. V neděli čeká Jihočechy další duel v Liberci (16).

Motor České Budějovice - Oceláři Třinec 5:4 pp (2:1, 2:2, 0:1 - 1:0)

Branky a nahrávky: 9. Vondrka (M. Beránek, M. Hanzl), 12. Koláček (Chlubna, Percy), 22. M: Hanzl (Pech, Štencel), 35. M. Hanzl (Percy, Štencel), 65. Valský (Štencel, Pech) – 17. Hrňa (M. Růžička, M. Doudera), 29. M. Růžička (M. Doudera, P. Vrána), 31. Chmielewski z tr. střílení, 43. M. Roman (Dravecký). Vyloučení: 4:5, využití: 2:2, v oslabení: 0:1. Rozhodčí: Hradil, Pilný – J. Frodl, Bohuněk. Diváci: 1000 (omezený počet).

Motor: Hrachovina – Percy, Bučko, Bindulis, Šenkeřík, Vráblík, Štencel, Štich – Valský, J. Novotný, J. Ondráček – Gulaš, Pech, Holec – Karabáček, M. Hanzl, M. Beránek – Chlubna, Koláček, Vondrka. Trenéři Modrý, P. Martinec a Fousek.

Třinec: M. Mazanec – Marinčin, M. Doudera, Kundrátek, D. Musil, Adámek, Jaroměřský – M. Růžička, P. Vrána, M. Daňo – O. Kovařčík, M. Kovařčík, Chmielevski – Hrňa, Marcinko, Nestrašil – Dravecký, M. Roman, Hrehorčák. Trenéři Varaďa, M. Zadina a Krátoška.

Jaroslav Modrý (Motor): "Bylo to hodně živelné utkání plné zvratů. Atraktivní pro diváky, ale trošku bláznivé pro trenéry. Oba celky prokázaly velký charakter. Měli jsme i trochu štěstí, ale jsem rád, že jsme našli cestu, jak utkání vyhrát.“

Marek Zadina (Třinec): "Neměli jsme dobrý vstup do utkání. Dostali jsme dva góly a nebylo lehké dostat se zpátky do utkání. Dvě třetiny z naší strany nebyly dobré. Hráli jsme hodně živelně. Až ve třetí třetině jsme podávali takový výkon, jaký bychom si představovali. Na jednu stranu je hezké, že jsme se dokázali vrátit do zápasu, ale na druhou stranu nás to stojí hrozně sil, když tolikrát prohráváme.“