Bod s Plzní završil skvělý týden fotbalistů Dynama

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 29.11.2020 08:55

v sobotním duelu 9. kola FORTUNA:LIGY remizovali fotbalisté českobudějovického Dynama doma s favorizovanou Plzní 0:0 a završili tak skvělou třízápasovou bilanci, kdy z možných devíti bodů jich získali sedm, když porazili Spartu, Bohemians 1905 a vybojovali bod právě s Plzní.

Dynamo České Budějovice - Viktoria Plzeň 0:0

Žluté karty: Novák - Brabec. Rozhodčí: Berka - Paták, Horák. Bez diváků.

Dynamo: Vorel - Novák, Králik, Talovierov, Skovajsa - Brandner, Čavoš, Havelka (89. Havel), Javorek - Van Buren (85. Jánošík), Mészáros (78. Mršić).

Plzeň: Hruška - Řezník, Hejda, Brabec, Limberský – Bucha (73. Káčer), Kalvach, Čermák - Ba Loua (73. Alvir), Ondrášek (79. Beauguel), Kopic.

Ohlasy trenérů:

David Horejš (Dynamo):: Jsem rád, že ten týden, který byl náročný, jsme zakončili takovým výkonem jako dnes. Bod je podle mě zasloužený a uhraný se silným soupeřem. Plzeň vstoupila do utkání lépe. Měla převahu. My si pak vypracovali jednu vyloženou šanci a dostali se také do zápasu. Soupeře jsme pak moc do šancí nepouštěli. Druhý poločas byl z naší strany povedený. Kluci dobře napadali, byli nepříjemní a skvěle to odbránili. Za ten výkon je musím pochválit. Devadesát minut dřeli jeden za druhého.

Adrian Guľa (Plzeň): Zopakovali jsme stejně dobrý vstup do utkání jako ve Zlíně. Produktivita a efektivita v koncovce ale chyběla. Soupeř pak hru vyrovnal, ve druhé části první půle jsme pak ztratili dominanci. Ve druhé části jsme se dostali do dvou šancí. Takové zápasy jsou o dvou nebo třech šancích, ale ani z pěti metrů jsme to nedokázali dotlačit do sítě. Doplatili jsme na produktivitu. Hráli jsme s kvalitním soupeřem a máme bod, ale při naších ambicích je ten bod málo.