ČEZ Motor nováčka ze Sokolova porazil, ale výkonem rozhodně nenadchl

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 16.10.2019 20:32

Ve 14. kole Chance ligy vyhráli dnes hokejisté ČEZ Motoru České Budějovice nad nováčkem soutěže Sokolovem 4:1, ale jejich výkon nebyl vůbec oku lahodící, spíše naopak. Další zápas je čeká v sobotu v Prostějově (17).

ČEZ Motor České Budějovice - Baník Sokolov 4:1 (1:1, 2:0, 1:0)

Nováček soutěže, který se krčí v dolních patrech tabulky, měl být pro lídra soutěže snadným soustem a když již ve 4. minutě dal v přesilovce vedoucí gól Jihočechů Holec, možná diváci čekali kanonádu. Jenže tahle branka jakoby měla na domácí až přílišný uspokojivý pocit a ti zřejmě čekali, že se Sokolov ihned položí. Opak byl pravdou, protože jak Motor ubral z výkonu, hosté přidali a v přesilovce se dočkali vyrovnání. A mohli jít dokonce do vedení, jenže Švec trefil pouze tyč.

Také v prostřední části dali Jihočeši rychlý gól a opět padl v početní výhodě, trefil se Plášil. Tempo zápasu opět uvadlo a nebyla to příliš hezká podívaná. Až v závěru třetiny Motor hosty v jejich obranném pásmu doslova mlel a Endál tlak završil třetím gólem.

Ani třetí třetina nevybočila z rázu utkání. Stejně jako ve druhé třetině v ní padl gól až v jejím závěru a znovu se radoval Endál.

Branky a nahrávky: 4. Holec (Šimánek, R. Přikryl), 22. Plášil (M. Novák, Karabáček), 39. Endál (Babka, Beránek), 58. Endál (R. Přikryl, Karabáček) - 12. Křemen (Zadražil). Vyloučení: 5:6 (navíc host. Přindiš 10 min.), využití: 2:1. Rozhodčí: Skopal, Šindel - Polonyi, Kreuzer. Diváků: 5382.

ČEZ Motor: Klouček - Plášil, Pýcha, Pavel, Lytvynov, Suchánek, Svach, - Endál, Prokeš, Karabáček - Zd. Doležal, R. Přikryl, M. Novák - Babka, Šimánek, Beránek - Holec, Venkrbec, Christov - J. Veselý.

Václav Prospal (Motor): Věděli jsme, že nás čeká urputný a organizovaný soupeř, který nic nebalí. Vítězství se také nerodilo lehce. Jsme rádi za dva přesilovkové góly. Jednou jsme inkasovali v oslabení. Pětkrát jsme byli vyloučeni a vždycky to byly fauly hokejkou, což se nám stále opakuje. To bylo minus. V určitých fázích zápasu to byl z naší strany rozpačitý výkon, který měl k ideálu daleko. Druhou třetinu jsme sice vyhráli 2:0, ale soupeř nás v ní přehrával. Jsme rádi za tři body, ale kolikrát jsme po sobě puk házeli jako horký brambor jenom proto, že nás soupeř napadal.

Karel Mlejnek (Sokolov): Když prohrajete, tak se vám zápas vždycky těžko hodnotí. Mrzí nás oslabení, ve kterých máme špatná čísla a opět jsme dostali dva góly. V první třetině byl soupeř lepší. Nejlepší byla z naší strany paradoxně druhá část, přestože jsme ji prohráli 0:2. Máme určitě na čem pracovat.