Plzeňského favorita Dynamo nezaskočilo, třikrát doma inkasovalo

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 21.09.2019 22:31

V 10. kole FORTUNA:LIGY prohráli dnes fotbalisté českobudějovického Dynama s favorizovanou Plzní 0:3. V příštím kole pojedou Jihočeši do Liberce.

Dynamo České Budějovice - Viktora Plzeň 0:3 (0:2)

Za domácí nemohli nastoupit potrestaní Sivok, Novák a Čavoš, mimo zůstal po dohodě klubů i Ekpai. První velkou šanci měli Jihočeši, když Havelka ve 12. minutě parádně vysunul Rabušice, který šel zprava na Hrušku sám, ovšem pálil jen do nohou plzeňského gólmana. A přišel trest. Delarge ztratil na půli trestuhodně míč, Plzeň šla do rychlého protiútoku, na jehož konci byl Krmenčík, který levačkou mířil přesně k pravé tyči. Druhý úder favorita přišel po půlhodině hry. Hosté rozebrali obranu domácích a Roman Procházka neměl problém zvýšit na dva nula. Na druhé straně se krásně ve vápně uvolnil Rabušic, ale opět trefil jen nohy padajícího Hrušky.
Ve druhém poločase sice Viktoria notně ubrala plyn, ale i tak si v pohodě hlídala svůj náskok. A mohla i zvýšit. Krmenčík sám na Staňka nevyzrál, míč se odrazil uprostřed šestnáctky ke Kovaříkovi, jenž neuvěřitelně branku netrefil. Třetí branky se ale hosté přece jen dočkali, když se v nastavení trefil střídající Chorý.

Branky: 18. Krmenčík, 32. Procházka, 90+3. Chorý. Žluté karty: Havel, Schranz, Rabušic. Rozhodčí: Berka - Moláček, Vaňkát. Diváků: 6143.

Dynamo: Staněk - Kladrubský, L. Havel, Kulhánek, Helešic - Havelka, Javorek - Delarge (46. Mustedanagić), Schranz, Brandner (81. Mršić) - Rabušic.

Plzeň: Hruška - Řezník, Pernica, Brabec, Limberský - Kalvach, Procházka - Kopic, Hořava, Kovařík (64. Hloušek, 73. Mihálik) - Krmenčík (89. Chorý).

David Horejš (Dynamo): Prohráli jsme doma s dobrým soupeřem, ale hodně jsme mu to usnadnili. Dvacet minut jsme hráli dobře, ale pak jsme udělali lehké chyby a pustili Plzeň do vedení. O poločase jsme vystřídali, soupeři se vyrovnali, ale chyběl nám kontaktní gól. Výkon nebyl špatný, ale soupeř nás trestal. Vykartovaní hráči nám samozřejmě chyběli, ale na to se nemůžeme vymlouvat.

Pavel Vrba (Plzeň): Byl to zápas dvou poločasů. My hráli ten první velice dobře, byť Budějovice měly v úvodu velkou šanci. Šli jsme do vedení, pak mohli přidat ještě další branky. Ve druhém poločase jsme se už nedostávali tolik do mezihry, s čímž jsem nebyl spokojen. Nyní nás čekají těžké zápasy, tak jsme rádi, že jsme se na to dobře naladili.